DESET SFÉR KLIFOTU: Druhá sféra - Gamaliel (kapitola z knihy Thomase Karlssona "Kabala, klifot a goetická magie")

7. března 2015 v 8:49 | překlad RaznAgul |  okultistické čtení
Vliv Lilith zasahuje do následující klifotické sféry. V ní jako vládnoucí démonka Gamalielu získává osobnější formu. Pozice Lilith v klifu Gamaliel je důležitou součástí její role královny světa, odsud ovládá svět jako jeho skrytá, v podloží ležící síla. Gamaliel je stínem anima mundi, "světové duše". Je snovou sférou a temnou stranou k Jesodu. Sny, které si člověk ve stavu probouzení běžně nemůže, nebo nechce pamatovat, se nacházejí v Gamalielu. Tyto temné sny jsou vyjevujícího charakteru a odkrývají niterné stránky, které člověk odmítá přijmout. Temné sny jsou cenzurovány super egem a jsou zatlačeny do klify Gamaliel. Odtud je Gamaliel "klifou temných snů".

Gamaliel je především sférou zapovězené sexuality. Zatímco Adam a Eva představují poctivou sexualitu, jejímž účelem je rozmnožování, Lilith a její démoničtí milenci zosobňují zasvěcovací sexualitu, v níž je využívána síla Erotu k dosažení vyšších úrovní mysli. Temný magik vchází do Gamalielu, aby zcela poznal mechanismy sexuality, a tedy se oprostil od jha skrytých pudů. Tato klifa rovněž odhaluje podstatu chtíče. Magik dosáhne poznání o uspořádání základních pudů a naučí se používat sexualitu k magickému postupu.

Sefíra Jesod a klifa Gamaliel patří k astrální rovině. Každý člověk během spánku opouští své fyzické tělo. Tyto zkušenosti jsou součástí hlubších snů, které se obvykle zapomenou. Pro magika je velmi důležité zapamatovat si tyto sny za účelem jejich ovládnutí a vědomého dosažení astrální roviny. Magik se snaží procházet normálními astrálními sférami, které zosobňuje Jesod, a dostat se k hlubším a temnějším oblastem, které patří Gamalielu. Během astrálních cest do eroticky magnetizovaných světu Gamalielu střetává magik sukuby a inkuby, ženské a mužské démonické milence. Tito přizvou magika k astrální orgii, jež odkryje jeho i ty nejmenší touhy. Pokud magik podlehne slabosti, může být zcela vysán a odhozen jako prázdná lastura bez energie. Magik naopak musí usilovat o využití orgie k dosažení extatických stavů mysli, které uvolní duši.


Jesod odpovídá Měsíci, Gamaliel koresponduje s jeho odvrácenou stranou. Ta byla často spojována s čarodějnicemi a jejich řemeslem. Čarodějnický kult byl sexuálním náboženstvím s orgiastickými prvky. Nedílnou součástí kultu byla krev, jelikož fáze měsíce se kryjí s menstruačním cyklem. Měsíční krvácení se vztahuje k plodnosti a životu a jeho nepřetržitém vztahu ke smrti. Menstruace je znakem života, který je ztracen v krvi. Eva představuje fázi plodnosti, zatímco Lilith fázi krvácení. Měsíc zosobňuje smrt i sexualitu. Entity, které patří do této sféry, obsahují prvky sexuality i krve. Oběť krve a pohlavních tekutin patřila k řadě čarodějných rituálů vztažených ke Gamalielu.

Božstva čarodějného kultu patřící ke Gamalielu: Pan, Dionysos, Frey, Bafomet a středověký Ďábel. Všichni patří k falickým božstvům, často mají rohy a podobu kozla. K ženským božstvům patří především bohyně černého měsíce jako je řecká Hecate (bohyně čarodějnic a fantomů) nebo bohyně reprezentující erotismus a kouzelnictví jako Freya, ale také bohyně smrti jako Persefona a staronordická Hel. V Gamalielu se nacházejí také vampýrické bytosti, které se vyznačují spojením života a smrti, krve a sexuality.

Gamaliel obývají vampýři a další bytosti, v nichž se, podle mýtů, spojují Eros a Thanatos, sexualita a smrt. Vampýrické síly Gamalielu usilují o směrování životní síly hlouběji do klifotických tunelů. K takovému procesu dochází, když je sexuální energie probuzena erotickými sny a představami zprostředkovanými Gamalielem. Životní energie proudí dolů do klifotického podsvětí a vyživuje síly, které tam spočívají. V tomto procesu magik jedná jako alchymista a musí sestoupit hlouběji do temnot, aby nalezl kámen filosofů nebo elixír života. Adept musí postupovat vědomě a obezřetně. Pokud by tak činil bez jasného vědomí, mohl by pozbýt svou osobní moc v hlubinách neznámého. Magik by se tak mohl ocitnout ve stavu blízkém zombie a musel by se stát vampýrem, aby mohl vysávat energii z jiných.

Magická činnost v Gamalielu je astrální povahy. Zahrnuje astrální cestování, vědomé snění a vyvolávání sukubů a inkubů. K prozkoumání Gamalielu je možné zůstat několik dní v bdění, což může vést k vyvolání živých snových obrazů. Magik rovněž může experimentovat se sexuální abstinencí po delší čas, aby zvýšil svou sexuální energii, a tím umožnil silnější kontakt s Gamalielem. Meditace v abstinenci by měla být zaměřena na čakru Svádhištána, která je umístěna v pohlavních orgánech. Čakra odpovídá dvojici Jesod-Gamaliel a je připodobňována k oranžovému lotosovému květu. Magik by se měl zvlášť zaměřit na zadní stranu nebo vnitřek čakry. Stav dosažený během této operace je velmi příhodný k vyvolání sukubů a inkubů, ale především k invokaci samotné Lilith. Lilith může být vyvolána výše uvedeným zaříkáváním. Vyjeví se jako krásná nahá žena. Občas se zjeví s hadím tělem od pasu dolů. V některých případech se může zjevit jako vampýrická královna nebo pavoučí žena spřádající snové sítě. Malíř Franz von Stuck (1863-1928) vytvořil nádherné malby zobrazující hříšné nahé ženy spolu s démonickými hady. Rovněž umělci Gustav Klimt a Hon. John Collier nabídli svými malbami pohled do temného, ale svůdného světa Lilith, který lze uzřít v klifě Gamaliel.

(příště: Třetí sféra - Samael)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama