Report z koncertu KRABATHOR, BRUTALLY DECEASED (Mír Uherské Hradiště, 21.3.2015)

23. března 2015 v 10:05 | RaznAgul |  reporty
Ještě jsem se nestačil vzpamatovat z pražské zastávky deathmetalové jízdy dvojice Brutally Deceased a Krabathor a už jsem stál pod pódiem uherskohradišťského klubu Mír a čekal, až do mě obě utržená spřežení, jedno po druhém opět naperou své koncertní sady. Cosi musí být ve zdech toho budovatelského doupěte. Vystupuje z nich jakási papalášská ošuntělost jejich doby. A statiku jim narušily haldy metalových kapel, které se klubem za léta jeho trvání převalily. To místo má svůj hromotlucký půvab, který svede věrně nazvučit vzpomínky metalového mládí. Nebo si ty pocitové obrazy do něj sám promítám, a snad proto se tam cítím jako doma. Brutally Deceased a Krabathor mi přijeli zahrát domů. Bylo to grandiózní.

Žlababovci se na místo vrátili tři měsíce po svém předchozím, prosincovém vystoupení po boku Hypnos. Tentokrát svůj set odehráli před vyprodaným klubem a bylo slyšet i vidět, že si to náramně užívají. Přišlo mi, že deathmetalová samospoušť "brutálně chcíplých" odpaluje své staré i novější střely živelněji, s ostřejším prachem a větším přehledem než při své zastávce v hlavním městě. A měli k tomu na míráku i adekvátní odezvu. Napsal jsem něco o ostřelování ostrými? Ale kdež, tohle byla zběsilá jízda parního válce napříč odjištěným minovým polem! Hrdlo bandy na sebe přirozeně znovu strhávalo pozornost, ale tentokrát mě dokázala svým nasazením roznést celá kapela. Velká pětka předvedla neskutečný rachot. A s ním i ochutnávky z připravovaného dalšího alba, skladbu "The Disclosure" a závěrečnou tečku setu "At One with the Dead". Zvlášť ta druhá mě zasáhla svými důmyslnými kytarovými preludiemi. Jestli to s podobnými věcmi, které zas o něco připepřují jejich muziku, myslí BRUTALLY DECEASED vážně pro celou svou novou fošnu, už aby tu byla!

setlist: Devil's Tarn, A Life Once Aborted, And Here I Die Forsaken, The Disclosure, Below the Adversary, Deceased, Waking the Lifeless, Dead Lover's Guide, Deathwish, At One with the Dead


Předchozí banda rázně ukázala, že celé to představení nebylo jen o KRABATHOR. Jakmile ale zánovní triplet opanoval pódium, bylo to už jen o KRABATHOR. Thrashující struhačky z "Only Our Death is Welcome...", kosatě košaté pecky z "Cool Mortification", přímá likvidační podání z průlomového alba "Lies", nekompromisní deathmetalová ortodoxie čtvrté desky kapely. A k tomu zas ty neotesané dřevní memorabilie o imperátorech a běsnící válce. Jak si je Bruno sám uvedl - primitivní, jednoduché. Ale nás všech. Bavil mě svou vlasatě zažranou hrou, bavil mě Chris svými obouručnými výlety po hmatníku, tloukl to do mě Pegas sotva viditelný za svými rozbušenými kyblíky a kýbly. KRABATHOR píšou svou dávno uzavřenou historii ještě i dnes nevypsanou tuhou. Silně poznamenali svou dobu a obnovená síla jim zůstala i pro dnešek. Snad ale v tom probuzeném nadšení je nebude někdo tlačit k novým věcem. Tak jak to bylo, tak jak to je, tak by to mělo i zůstat. Díky za to všechno!!

setlist: Totální destrukce, Apocrypha, Liquid, Pain of Bleeding Hearts, Psychodelic, Eternal, Faces Under the Eyes, In the Blazing River, The Truth About Lies, Unnecessarity, Orthodox, Imperátor, Běsnící válka

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama