Původní rozhovor s BLOODLUST

10. dubna 2015 v 23:02 | RaznAgul |  původní rozhovory
Prostřednictvím rozhovorů pod hlavičkou "sedmi pekelných bran" chci představovat kapely, které mi v poslední době zasáhly mé metalové srdce. V sedmi otázkách otevírám prostor pro ty, kteří tvoří metalovou muziku v pravověrném duchu, se skutečným zapálením a undergroundovým přístupem ke svému dílu.
Dnes se brány otevírají pro ďábelskou bestii z australského Perthu BLOODLUST. Stojí za ní dva pekelní služebníci, Spectre (kytary, basa) a Disaster (zpěv, bicí). Svou ohnivou pouť počali v roce 2011 a na cestě k dnešku plivli ven dvě demonahrávky a jednu singlovku. Současnost je ve znamení jejich debutového alba "Cultus Diaboli". Do sedmi pekelných bran rozhovoru jsem si přizval strunaře Spectra.


I. Debutové album australských BLOODLUST "Cultus Diaboli" sestává z osmi skladeb. To ovšem nevypovídá nic o náloži metalového šílenství, které vás zasáhne při poslechu tohoto skvostu z hlubin thrashujících temnot. Bezednou invenci nahrávky rozviřuje mistrný muzikantský kumšt. Živenýďábelskou krutostí, řezaný výtečnými kytarovými riffy a prošpikovaný působivými kompozičními nápady. Pekelný masomlejn se nezastaví. A když už se zdá, že přece jen, jde pouze o krátké spočinutí před další zákeřnou smrští. Co vás před čtyřmi lety nakoplo k založení kapely obdařené tak plodnou metalovou zuřivostí?
Díky za slova chvály. BLOODLUST jsem postavil, abych dal průchod hudebním inspiracím, které ve mně zanechala doba, kdy jsem začínal poslouchat metal. Kapely jako Venom, raní Slayer, Sodom, Kreator, Destruction, Onslaught a spousta dalších z osmdesátých let mají v sobě ono zvláštní hudební cítění, které jsem chtěl zachytit ve vlastní muzice. V metalové muzice, která by byla stejně jednoduchá a současně působivá. Další kapely, ve kterých jsem hrál či ještě stále hraju, se nikdy skutečně nedobraly k podobnému feelingu. Takže v podstatě BLOODLUST jsou návratem k mým původním hudebním inspiracím.

II. Muzika BLOODLUST se dá zaškatulkovat jako potemnělý thrash metal. Chtěl jsi vždy hrát tenhle styl? Nebo tvé hudební kořeny vyrašily z jiného metalového podloží?
Za ta léta, co se věnuju muzice, jsem poslouchal různé metalové styly a hrál v rozličných metalových kapelách, ať užšlo o death, doom, industrial nebo black. Ale vnitřně jsem vždy tíhnul především k prvním blackmetalovým spolkům a ranému thrashi. To se ostatně promítá i do tvorby BLOODLUST, jak už jsem zmínil.

III. Co pro tebe znamená staroškolský metalový přístup? Jak je důležitý pro tvoji tvorbu a pro tebe jako metalového fanouška? Je to něco, čeho by ses třeba dokázal vzdát, abys svou muziku posunul někam dál? Pokud vůbec máš takové ambice…
Pro BLOODLUST skládám takovou muziku, jakou chci od téhle kapely slyšet. Se zvukem a vyjádřením, které mi vždy byly blízké. Staroškolský přístup pro mě znamená pevně se držet vlastního přesvědčení, a to bez kompromisů.

IV. Na "Cultus Diaboli" jste zařadili nejlepší skladby ze svých předchozích demonahrávek a přidali k nim pár zbrusu nových kousků. Neměli jste dost čerstvého materiálu, nebo jste prostě chtěli oprášit některé své starší fláky, které stály za to? Kterou ze skladeb na debutu bys vybral jako vlajkovou loď alba a proč? (Kdyby bylo na mně, sáhl bych po "Sworn Servant of the Devil"!)
Na album jsem zařadil skladby, které jsme s Disasterem postupně dopilovávali a upravovali. Lépe zahrané a nahrané skvěle padly k novému materiálu. Mají v sobě stále ony vibrace, o jaké mi v muzice jde. Dokonce bych řekl, že možná i silnější, než nové skladby alba.
Souhlasím, že "Sworn Servant of the Devil" je výstavním kusem nahrávky. Zosobňuje to, o co BLOODLUST hudebně usilují. Tedy o působivé kompozice, které si zachovávají agresivní náboj. Jde asi o nejpropracovanější skladbu alba. Děje se v ní spoustu věcí, ale přesto má skvělý spád.


V. Myslíš si, že satanismus z první ruky má v black metalu stále svou magickou přitažlivost? Mám na mysli všechna ta klišé jako obrácené kříže, rouhavé obrázky, padlí andělé a podobně. Stále více kapel v blackmetalové branži totiž směřuje k esoterice, kde si zahrávají s okultistickou kabalou, antikosmickými silami, vzýváním chaosu a s podobnými záležitostmi. Jak přitažlivá je pro vás tahle sofistikovanější stezka?
Všechny ty "laciné" satanistické propriety jsou tím, co mě přivedlo k metalu, a proto si pro mě stále uchovávají svoji magii. Když narazím na obal desky s obráceným krucifixem nebo jinou hříšností, vždycky mě padne do oka a vzbudí můj zájem. Poslouchám spoustu současného black metalu, i z oněch esoteričtějších proudů. Zajímám se o okultismus a duchovní/intelektuálnější přístup k satanismu. Ale s BLOODLUST budeme vždy ctít spíše tu dřevnější, hororovější ďáblerii.

VI. Album "Cultus Diaboli" jste vydali na kazetě v limitovaném počtu padesáti kusů. Proč jste se rozhodli pro tak nízký náklad? Myslíte si, že je na světě nanejvýš padesát nadšenců, kteří si vaši nahrávku koupí na kazetě, a zbytek se spokojí se stažením empétrojek? Nebo jste chtěli mít kazetu jako něco exkluzivního, v undergroundovém pojetí?
Rozhodli jsme se pro padesát kusů kvůli finančním nákladům a vlastně ani nečekám, že by se kazet prodalo o dost víc. Dělám pro BLOODLUST velmi málo propagace, protože to prostě záměrně nechci nějak tlačit. Chci, aby si kapelu lidi sami objevili, a to zabere nějaký čas. Takže mým záměrem nebylo udělat z kazetového vydání něco výjimečného či obzvlášť "undergroundového". Šlo v podstatě o peníze a prodejní odhad. Předchozí demo kapely vyšlo také v padesáti kusech a vyprodalo se až po dvou letech. Vše nějaký čas trvá.

VII. Jak světlá je budoucnost temnot BLOODLUST? Chystáte něco?
Podle ohlasů, které k nám přichází, bylo "Cultus Diaboli" dost dobře přijato. Hned v den, kdy kazeta vyšla, jsem dostal nabídky od labelů k vydání alba na CD. Mexičtí Iron Blood and Death Corporation (IBDC) by jej měli vydat v následujících týdnech. Pokud vím, tak nahrávka i obal už byly odeslány do výroby. Kromě toho nyní skládám nový materiál a chystám se v brzké době nahrát několik skladeb, které se možná objeví na další demonahrávce.

Díky moc za rozhovor, držím vám obrácené palce!
Taktéž díky za povídání a tvůj zájem o naše nové album!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama