Report z koncertu BONEHUNTER, WITCHCULT (U Očka Bratislava, 26.4.2015)

27. dubna 2015 v 11:08 | RaznAgul |  reporty
V bratislavské Karpatské ulici jsem už zažil metalové rozstřely fajnového Majestic Music clubu, divočejšího Randalu a teď konečně i doupěte U Očka, stojícího na stejné adrese jen o pár kroků dál. Je to místo jako stvořené pro podzemní metalový bugrajz, kde za vámi nemůže světlo, kde si nohu při hlavotřasu zapřete o schodek pódia a nemusíte se stydět při odplivnutí na zem. I proto sem dorazí zahrát takové sebranky jako domácí Witchcult a finští napunkovaní thrasheři Bonehunter. Jejich večer patřil i dalším kapelám, o těch však žádná. Já jsem k Očkovi přišel kvůli dvěma jmenovaným.

Slovenští WITCHCULT jsou novým zaklínacím jménem scény. Opírají se ale o protřelého muzikanta, kytaristu zvaného Demolator, který rovněž stíná struny ve známější, pekelné bandě Goatcraft. Takhle veřejně naživo se představili vůbec poprvé, vystoupení předcházela jen jedna skromná privátní sejšn. A hrálo jim to náramně. Na třech ostrých kytarách postavený heavy metal s okultním aranžmá prali ven v sebevědomé sehranosti dobře zajeté mlátičky. Z nahuštěného heavíku jim prýštila šťáva i nápady. A jakési samozřejmé pódiové charisma je ještě pevněji stavělo na nohy. Našlapaná muzika s protínajícími se kytarovými vrstevnicemi, zvířecí kosti, svíčky a dým kadidla do rudého nasvícení, všechno zapadalo do sebe a dávalo ucelený smysl a zážitek. Jen by to asi chtělo k tak výrazné muzice daleko výraznějšího vokalistu, který nad kytarovým valem ční a nenechá se jim dobrovolně zavalit. I při položení do nižší, temnější tóniny se dá hlasem heavík bičovat. WITCHCULT stojí na začátku se svými přirozenými bolestmi. Začátku však hodně slibném.


Finští BONEHUNTER nejsou se svou existencí o kus dál. Mají za sebou sice už pár nahrávacích nadělení, debutovat ale budou až za několik týdnů. Očko bylo čtyřiadvacátou zastávkou jejich evropského turné, které odstartovali na začátku dubna. Nažhaveni jaksepatří, kurevské punk-thrashové energie měli na rozdávání. S jednou kytarou, jednou basou a pár škopkama mistrně vymlátili i ze sotva vzklíčeného metalového zrna. BONEHUNTER hráli jednoduše a účinně. Odpalované řinčivé riffy opírali do klusajících klepaček, a když už toho bylo tak akorát, aby hlava ještě udržela na krku, pustili struny do hbitých, zblázněných sólování. I když se zdálo, že jedou stále podle jediného vzorce "fuck off and die", svou muziku měli vraženou do silnoproudu, který neustále probíjel a házel šílené instrumentální zkraty. Div, že ten barák po nich vůbec zůstal pohromadě. Se svou prvotinou jdou ven u Hells Headbangers, kteří mají zaručený vkus. Jestli i ve studiu předvedli to, co naživo, thrashmetalové peklo se bude muset po nich přejmenovat.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama