Report z koncertu CARDIAC ARREST, NOMINON (Modrá Vopice Praha, 14.4.2015)

15. dubna 2015 v 18:41 | RaznAgul |  reporty
Když jsem si v úterý večer bral lístek u vstupu do Modré Vopice, kupoval jsem vlastně "zajíce v pytli". Jména chicagských Cardiac Arrest a švédských Nominon, deathmetalových smeček rvoucích se do vysočanského klubu, mi zhola nic neříkala. Nechal jsem se nalákat na příslib posmrtně kovové poctivosti vykopané z podzemí zatuchlého časem. Obě smrtbandy své řemeslo drtí od dob, kdy metal ještě byl nebezpečný a patřil k nezdravému vkusu. Obě mají ve své pozůstalosti už několik velkých desek, ale mohutnost jejich mohyl je pevně drží v undergroundovém stínu. Obě zdobí loga, která se na tričkách jen tak nevidí, přesto mají kdesi hluboko pod zdejším světem svá renomé. Ze zajíců se mi ten večer vyklubaly pořádně nabroušené bestie.

Infarktové pumpy CARDIAC ARREST odehráli koncert poháněný všemi deatmetalovými rychlostmi. Sousta své hrobní hlíny dlouze převalovali v chřtánu kolozubé smrtky, přežvykovali je ve středních tempech a pak metali lopatami po hřbitově rozježděném kombajnem na lidské kosti. Smrtonosnou šou tropili dva chroptící kapelní kytaristé, kterým muziku nemálo tvrdil šestistrunný basák a podbíjelo docela nevinně vyhlížející úderné řešeto. Amíci si své výstupy z pootvíraných krovů naplno užívali a stejné odezvy se jim dostalo i pod pódiem. Záhrobní chlad se zapaloval do pořádného dusna. Šlaci mají od loňska venku svou pátou řadovku "And Death Shall Set You Free" a z ní se i cosi více hrálo. Jejich představení mělo své chvíle uvolněné i těžké metalové energie. Na pranýři po nich zbyly posmrtné záškuby a spoušť.


Deathmetaloví harcovníci NOMINON předvedli ryzí styl temného smrtibraní, který se dokonale hodí k rozčesávání zarostených hlav. Tak švédský, že víc to už ani nejde. Úplné začátky kapely v třiadevadesátém z téhle sestavy už asi nikdo nepamatuje, pustili se ale do toho, jakoby rodokmen své smečky prožili do jednoho od nepaměti se vším všudy. Vrchol přišel, když zběsilec u mikrofonu H. Skoog seskočil z pódia a přímo v kotli začal pařit a rozrážet zahuštěný prostor. I když poslední album NOMINON "The Cleansing" je už tři roky staré, kapela pojala své vystoupení i jako jeho podporu. Kdo si chtěl přičichnout, jak voní nabušený, setmělý, zlý švédský krchov zespodu, dostal k tomu předpisové kapky. Jestli předchozí kapela rozpumpovala metalová srdce, tihle je probili ostrým kůlem a poslali rovnou k čertu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama