Report z koncertu SIX DEGREES OF SEPARATION (DK Hodonín, 11.4.2015)

12. dubna 2015 v 20:56 | RaznAgul |  reporty
Hlavním bodem programu hodonínské Metalmanie byla oslava dvaceti let trvání domácích crossoverů Like Fool. Vinšovat jim dorazili coreoví Bethrayer a nevyzpytatelní podivíni Insania. A ještě jedna kapela, jejíž jméno na soupisce mě na akci přitáhlo. Muzika vyjmenovaných mě obloukem obchází a já bych udělal totéž s místním domem kultury, místem konání slávy, nebýt účasti SIX DEGREES OF SEPARATION. Ti se od jejich vystoupení v Holíči před pěti lety stali "mojí kapelou". Loni na Brutal Assaultu, který poslední den zavírali, jsem je vyšťavený metalovým maratónem chtě nechtě musel vzdát. Před pár týdny na uherskohradišťské zastávce Krabatour mi nezahráli kvůli trablům se zdravím v kapele. A aby těch restů mého fandovství nebylo málo, na jejich poslední, předloňské album "The Hike & Other Laments" jsem měl už delší dobu spadeno, ale doma mi stále chybělo. Do dékáčka jsem vyrazil vše napravit.

Na domácí metalové scéně snad ani není kapely s osobitějším ksichtem. Co za metal SDOS hrají, nedokážu říct. Jen snad to, že je výsostně jejich. A stejně jako je tahle sebranka individuální v celku, jsou muzikantské persony i její jednotliví členové. Svou muziku umí mistrně podat na svých deskách i naživo. Předvedli to i Hodonínu.


Vokalista s basou Doctor má odkudsi shůry dán metalový styl, kterým dokáže s nenucenou přirozeností frontmana naprosto přesvědčit nakloněné hudební síly. Týl mu sebejistě zabezpečovala dvojice kytaristů Vlasa a Canni a rubač Pickard. Ke své nabroušené hře předváděli pravé metalové divadlo. Až se od pódia zvedal vítr. Třetina koncertu patřila skladbám poslední desky. Ta mi připadá o něco vyklidněnější, náladovější, než dřívější tvorba kapely. Byly takové i do setlistu zařazené skladby "Dark Side of Conscience" a "The Hike II". Na druhou stranu, při další novější "Thin Patience" šlo o pořádný šrumec. Kapela zahrála a vyhvězdila své metalové pásmo s plným nasazením. I pro ten nadhled, s jakým vzali pár bot při nástupech skladeb, mi byli sympatičtí. Na závěr jejich vystoupení zaznělo veledílo, veledílo bolesti, totiž pecka "Masterpiece of Pain" z jejich řadové dvojky "Triotus, Tricephalus and Tribadism", fošny mé nejoblíbenější.

Čekal jsem, že mě koncert SIX DEGREES OF SEPARATION strhne. A dočkal jsem se. Doma se mi už točí cédéčko s reliéfem čtyř písmen SDOS na mramorově bílém přebalu jeho digipacku.

setlist: F-2370, Dark Side of Conscience, Lucius, Of Unrealistic Ambitions, Guilt Is a Vector of Time, The Hike II, Thin Patience, Tekno-prophet, Masterpiece of Pain
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama