BLIZZEN – „Time Machine“

17. května 2015 v 11:36 | RaznAgul |  recenze
Heavymetalový stroj času už dlouho nešlape na náhon, jenž by byl nějak novátorský. Do jeho ozubených koles to dnes zasekávají nové kapely, které víc než co jiného baží po klasice. A dokonce s ní dávají na frak mnohým věkem zadýchaným, kteří těžké muzice kdysi udávali notu a s puncem legend přežili svou dobu. Dobu velkých jmen, na něž se tehdy dostalo. Dnes se toho o rojení v heavymetalovém podzemí ví daleko víc. A i proto lze s fandovskou lehkostí tahat taková esa z rukávu, jakým je seznamovací EP německých klasik heavíků BLIZZEN pojmenované "Time Machine".

Nahrávka je příkladná v tom, jak svěže peče z tvrdého kovového těsta. Bez hromotluckého válcování, přílišného hnětení, přeslazování, podle skoro až naivně prosté písňové receptury s důkladným prokypřením prvotřídním vokálem. BLIZZEN vložili do svého časostroje vyzkoušené přísady. Promíchali silnoproudé kytarové pozdvižení a nenásilnou údernost s vysokozdvižným výkonem zpěváka, oktávou zvedanými refrény a skandovanými sbory. Vypadlo jim z něj pět skladeb vypálených do hudebních výšin, ze kterých je, pokud sami neškobrtnou, jen tak něco nesestřelí. BLIZZEN na svém EP netrénují své schopnosti. Jsou hned od začátku udělanou kapelou, která ví, co chce, a jak toho s jednoduchým důvtipem dosáhnout. Zatím velmi čile koncertují. A snad i někdy mezi podpaly pódiových prken tlačí do sebe heavymetalovou výživu, která jim brzy dá pustit žilou na velké desce. Alespoň tak slibují.

(Malá deska vyšla na vinylu a CD u High Roller Records, s přijatelným poštovným lze objednat CD například v distru Witches Brew)

původ: Německo
datum vydání: duben 2015


seznam skladeb:
1. Strike the Hammer
2. Pile on the Pressure
3. Peace Is for the Weak
4. Time Machine
5. Gone Wild
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama