Původní rozhovor s BLIZZEN

28. května 2015 v 22:38 | RaznAgul |  původní rozhovory
Prostřednictvím rozhovorů pod hlavičkou "sedmi pekelných bran" chci představovat kapely, které mi v poslední době zasáhly mé metalové srdce. V sedmi otázkách otevírám prostor pro ty, kteří tvoří metalovou muziku v pravověrném duchu, se skutečným zapálením a undergroundovým přístupem ke svému dílu.
Dnes se brány rozhovoru otevírají pro německé heavymetalisty BLIZZEN. Jde o zbrusu nové zjevení na scéně. Kapela se pustila do hraní loni, kdy spáchala trojskladbové eponymní demo. A minulý měsíc pustili do světa své parádní EP "Time Machine", kterým se u mě zapsali jako jeden z mých nejoblíbenějších současných metalových spolků. Bylo mi potěšením vyzpovídat je v následujících řádcích.


I. Heavy metal šlape ve stroji času. Nové kapely raší z podloží, kterému kdysi dávaly základ dnes už legendy žánru. Nováčci scény se ale neživí pouze prachem a špínou zašlých časů. Některá nová zjevení zní neuvěřitelně svěže. Navíc, dnešní horizonty metalové scény zvučí daleko hlasitěji, než jak tomu bylo dříve, a dovolují podstatně více kapelám ukázat se naplno světu. Kapely takového ražení, na které byste před dvěma, třemi desítkami let sotva došli, se dnes derou na svět v nápadné zteči a šíří svůj plamenný metalový žár s širokým ohlasem u fanoušků. Výraznou bandou čerstvého hejna jsou němečtí heavymetalisté BLIZZEN. Považujete se za novou kapelu hrající staroškolskou muziku ve svěžím duchu, nebo se berete jako představitelé zcela nové heavymetalové vlny?
Jsme novou kapelou, která hraje klasický heavy metal svěžím způsobem. Všichni v kapele jsme poslouchali tuhle muziku ještě předtím, než se vzepjala současná vlna zájmu o klasický heavík. Samozřejmě nás těší, že v posledních pěti letech roste hlad po tradičním heavy metalu.

II. Říkáte, že vaše hudební směrování bylo zcela jasně dáno od samotných počátků BLIZZEN a že jste tedy nemuseli hledat svou hudební tvář. Mohli byste to nějak rozvinout?
Haha, to není potřeba nějak dále komentovat. Navíc jsi už sám shrnul, jaké jsme měli v našich počátcích představy o naší muzice a o co se i nadále pokoušíme!

III. V dubnu jste přišli s vaší první oficiální nahrávkou, EP nazvaným "Time Machine". Bez přehánění musím říct, že jsem nadšením bez sebe z každé z pěti skladeb vaší malé desky a téměř není dne, kdy bych ji neprotočil přehrávačem. Jsou BLIZZEN opravdu tak zručnou dílnou, z níž lezou ven jen metalové perly, nebo jste měli širší portfolio skladeb a pečlivě jste z nich vybrali pro EP právě ty nejsilnější kusy?
Díky moc! Těch pět skladeb bylo v podstatě všechno, co jsme měli hotové v době nahrávání "Time Machine", tedy v září loňského roku. Měli jsme k nim ještě další dvě skladby a jednu z nich hrajeme i na koncertech. Tu druhou jsme vyhodili z repertoáru, nebyla tak dobrá jako zbytek. Nejdůležitější věcí při skládání muziky je pro nás to, abychom všichni byli zcela přesvědčeni o kvalitě skladeb a shodli se na nich. Naše muzika musí znít tak, jako muzika, kterou bychom sami rádi poslouchali. BLIZZEN pro nás musí být svým způsobem oblíbenou kapelou!


IV. Z každé skladby vaší malé desky cítím silnou, zapřisáhlou oddanost heavy metalu jako muzice i jako životnímu stylu. Souzní to s mým vlastním přesvědčením, že heavy metal musí být prožíván po všech svých stránkách, měl by prostupovat každým dnem života skutečného metalového fandy. Příliš ortodoxní a přitažené? Asi ano, ale čert to vem! Co znamená pro vás oddanost heavy metalu?
Naprostý souhlas. Heavy metal je více než hudební styl, který posloucháš, je to tvůj styl života. Jiní lidé se najdou třeba v pracovní kariéře nebo náboženství či podobných věcech, my jsme ale zasvětili naše duše heavy metalu! Nic jiného na světě nám nedává pocítit tolik síly, souladu a svobody!

V. Jste zapsáni u docela věhlasného labelu High Roller Records. Myslíte si, že v dnešní době heavymetalová kapela se slibným hudebním potenciálem může prorazit, i když se bude držet principu "udělej si sám" (DIY) a hlubokého undergroundu? Nebo dobrý label v zádech zůstává nezbytnou podmínkou, aby se kapela dostala na světlo scény?
Je jasné, že label kapele ulehčí spoustu práce. Pokud jde o dobrý label, zajistí kapele propagaci a podobné záležitosti, což hodně pomáhá. Když se chceš držet DIY principu, musíš mít moře kontaktů na lidi, kteří ti pomůžou se zařizováním koncertů a nahráváním. Smutná, ale podstatná věc je to, že hodně často jde o prachy. Potřebuješ alespoň pár šupů, abys mohl nahrát muziku a posunout tím kapelu dál. Spousta kapel, stejně jako my, než jsme přišli pod label, jsme neměli takové finanční možnosti. Jasně ale, že se občas objeví kapela, která striktně jede podle DIY a vyroste sama na sobě bez jakékoli vnější podpory. Záleží na řadě okolností.


VI. BLIZZEN jsou hodně aktivní koncertně. Co pro vás znamená živé vystupování?
Samozřejmě, živé hraní z nás dělá kapelu. Koncertování je na to všem nejlepší věc. Ty pocity, když hraješ své skladby lidem, kteří, v tom nejlepším případě, si je užívají a dávají ti to najevo, ty pocity jsou tím nejuspokojivějším a nejvzrušivějším, co můžeš jako muzikant zažít.

VII. Po sérii jarních a letních vystoupení plánujete pustit se do přípravy svého debutového alba, s vidinou vydat jej někdy v půli příštího roku. Máte už nějaké představy, jak by měla vaše prvotina vypadat? Co můžou vaší fanoušci od vás očekávat?
Že nepolevíme z kvality našich skladeb. Některé nové věci už hrajeme naživo a ohlasy jsou velmi dobré. Takže doraž na některý náš koncert a můžeš si sám poslechnout, o čem naše první velká deska bude. O heavy metalu zahraném na 110% a nakopávajícím prdel!

Díky moc za váš čas a odpovědi! Máte moji podporu!!
V pohodě. A zůstaň heavy!


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama