INCULTER – „Persisting Devolution“

23. června 2015 v 9:22 | RaznAgul |  recenze
Pro všechny se zdravicí v pekle, všechny v boji s ďáblem, živené jedovou kaší sypanou černým uhlem, pro všechny posedlé smrtelnými hříchy sedmero kostelů, všechny hříšníky ofrklé thrashmetalovou drzostí. Náš život i jeho muzika jsou svinsky rychlé, nejisté a těžce tvrdé. Přitom velké věci i po letech zůstávají nezměněné. Kompoziční domýšlení a instrumentální zručnost však s nimi čas od času dokážou pořádně hýbnout. To musí dělat radost. Může ale též děsit, že tahle muzika tu bude nejspíš celou metalovou věčnost. Pak určitě stojí za to prásknout s časem a nechat se rovnou zabít čerstvou deskou "Persisting Devolution" norských prvňáků INCULTER. Na svůj útlý věk se ve své metalové škole už naučili výtečně opisovat i mastit fígle, jak se upsat čertovské muzice výrazně vlastním jménem.

S prvními dřevními takty a vkročením do "diabolického lesa" se s INCULTER padá po hubě do hrubě nařezaného thrashmetalového polomu, který nebere konce. Jeho zdolání přes deset skladeb desky obnáší překonání navršených hromad bicích, kytarových návozů, přesmyků a mortálních salt, stejně jako dorážení štvané vokální zvěře. Je v něm zhurta dusno, náladově nepřejícno a hodně málo času na ostražitost před těžkými, přesně cílenými kovovými ranami, které přicházejí imrvere a odevšad. S prostřelenou hlavou prorostlou virtuosně našmrdlanými parádičkami se prvotině INCULTER těžko odolává. Muzikantský nadhled, opřený o vše dávno prověřené jim pomáhá utlouci měkkoty i nepřipravené obrněnce. Muzice v přísném thrashmetalovém rozsahu s rychlostním přetížením a nulovou odchylkou od pekelného žáru, jak je podávána na hracím podnose "Persisiting Devolution", se nelze vyhnout, pokud se berete vážně. Je radost si to s těmito vyděděnci a jejich prvním velkým dílem rozdat.

(Album ve formátu digipacku lze objednat u Iron Bonehead, vinylové vydání je dostupné u domovského labelu kapely Edged Circle Prod.)

původ: Norsko
datum vydání: březen 2015


seznam skladeb
1. Prophets Chants (intro)
2. Diabolic Forest
3. Commander
4. Traducers Attack
5. Pastoral Slaughter
6. Mist of the Night
7. Death Domain
8. Endless Torment
9. Volcanic Swarm
10. Envision of Horror
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama