Původní rozhovor s INCULTER

14. července 2015 v 22:47 | RaznAgul |  původní rozhovory
Prostřednictvím rozhovorů pod hlavičkou "sedmi pekelných bran" chci představovat kapely, které mi v poslední době zasáhly mé metalové srdce. V sedmi otázkách otevírám prostor pro ty, kteří tvoří metalovou muziku v pravověrném duchu, se skutečným zapálením a undergroundovým přístupem ke svému dílu.
Dnes se brány rozhovoru otevírají pro norské zčernalé thrashmetalové mlátičky INCULTER. Po malé, dvě léta staré, desce letos v březnu vyrukovali se svým zkázonosným debutem "Persisting Devolution". Je na něm opravdu co poslouchat. V mé nedávné recenzi jsem na ně tady pěl zaslouženou chválu (link: http://raznagul.blog.cz/1506/inculter-persisting-devolution). Stejně stroze, jak hrají na své prvotině, tahle banda odpovídala i na mé otázky.


I. Po několika protočeních "Persisting Devolution" v přehrávači může být již zhola jasné, co přinesou další kola poslechu alba. Servíruje se na něm kupředu kvapící thrash metal potopený v temnotě, který stíná dřeviny v ďábelském lese (podle názvu úvodní skladby) a podpaluje řezivo věčně hořícím pekelným ohněm. Norští INCULTER jsou na svém debutu nadití prehistorickou dravou hrubostí. Zapalují požár neúnavných thrashových útoků, kterým je přikládáno jedovatou muzikantskou zručností a drtícími nápady. Mohl by jim je závidět nejeden dlouholetý rubač scény. Tahle muzika nedává mnoho na výběr. Nechejte se zasypat hromadou štvaných bicích, neotřelých kytarových kousků a vokálního zvěřince, nebo prožijte zbytek svého života v klidu a míru okusováním nehtů. Tři běsi z INCULTER měli kdysi stejnou volbu. Proč jste se rozhodli k cestě skrz thrashem podťatý ďábelský hvozd, namísto mládí stráveného sněním ve stínu ševelícího listí?
"Asi takhle. Všechno to kdysi začalo zlehka kapelami jako Europe, Guns ´n´ Roses, Deep Purple a jim podobnými. Pídili jsme se po muzice s parádními kytarovými riffy a zkoušeli ji sami zahrát. Postupem času jsme začali objevovat kapely, které nebyly až tak profláknuté, a narazili jsme na spoustu skvělých jmen v extrémním metalu. Zbláznili jsme se do rychlého, špinavého thrash/death/black mumraje. V něm jsme se našli a pustili se do nejrůznějších předělávek. A pak došlo i na vlastní skladby. Tak nějak přišli na svět dnešní INCULTER."

II. Název vašeho prvního alba vzývá rozklad a úpadek, zpětný chod každodenní skutečnosti kolem nás. Jak inspirativní může být takový rozkladný přístup k životu pro vaši muziku? Nedusí vaši muzikantskou životní sílu a energii?
"Příliš filozofuješ. Mohl bys otázku položit nějak jinak? Že ne? Dobře, tak pojďme dál!"

III. Vaše muzika se hodně drží tradičních postupů, přesto nezníte jako "typická norská blackmetalová banda" nebo "typická evropská thrashová úderka". Jaký styl je pro vás osobně nejbližší a kam byste chtěli směřovat vyznění INCULTER?
"Máme rádi nejrůznější hudební styly. Je nemožné říct, který je nám nejbližší. Styl a zvuk INCULTER se ale budou dál ubírat stanoveným směrem, předpokládáme. Od vydání naší prvotiny jsme však ještě nic nového nesložili, takže těžko říct, co bude."


IV. Deska vyznívá hodně spontánně a plnokrevně. Vyzkoušeli jste si skladby naživo, než jste s nimi vkročili do studia, nebo jste se je učili těsně před nahráváním?
"Skladbu "Endless Torment" jsme si několikrát vyzkoušeli. A jednou jsme si společně zahráli "Traducers Attack" a "Commander". Ostatní skladby jsme se ale naučili tak nějak týden před tím, než jsme šli do studia."

V. Měli jste při komponování vaší muziky někdy nutkání poohlédnout se ještě po druhém kytaristovi. Nebo jste spokojeni s tříčlennou sestavou?
"Druhý kytarista by se nám někdy skutečně hodil. Většina našich skladeb je ale záměrně napsaná pro jednu kytaru. Takže nepociťujeme nějakou potřebu se nyní pídit po další kytaře."

VI. Kdybyste mohli něco změnit na současné undergroundové metalové scéně, co by to bylo?
"Chtělo by to více ženských našeho věku! To určitě!"

VII. Jaké plány mají INCULTER na letošní léto?
"Na léto nemáme s kapelou žádné plány, ale hodně toho chystáme na podzim. Takže čekejte další koncertní štace."

Díky moc za váš čas a odpovědi. Máte moji podporu!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama