Report z koncertu STRIKER (Exit-Us Praha, 20.7.2015)

21. července 2015 v 23:18 | RaznAgul |  reporty
Pondělní pakárna se dá přebít snad jen pořádně tvrdou muzikou. Naštěstí klubová heavymetalová scéna přes festivalovou sezónu nijak nestrádá, a tak lze letní večery strávit i pěkně nahlas v zastřešeném podzemí. Třeba s kanadskou okovanou mlátičkou STRIKER. Lákavá příležitost pro vlasaté nadšence, které nezajímá lesk a bída velkých metalových jmen. V undergroundu staronové heavy vlny se to dnes pěkně hemží. A sem tam z něj vzklíčí překvapení, které se mezi zasvěcenými skloňuje důrazněji. Kanadská pětka se svými třemi povedenými deskami k pádu oslovujeme-voláme bezpochyby patří. Palicemi vymlácený pražský Exit-Us jejich jméno vyvolával už před nějakými třemi lety, kdy se do našich končin přijeli představit po boku svých krajanů Cauldron. Během svého nynějšího evropského turné se úderka u nás opět zastavila, aby rozhicovala stejné doupě. Kondičně, než na konec své krátké šňůry položí na lopatky velké evropské festivaly. To, že je u nás schlamstl klub před masovými open-air, budiž pochváleno. Protože i přes malou návštěvnost a brutálně vydusněný plac šlo o parádní akci, které kolorit a povaha prostředí jen přidaly.


Nastartovaní STRIKER, hodni svého jména, do toho práskli hned z úvodu bičema ze svého loňského alba. Tvrdá ocel se roztavila ve vypalovačkách "Underground" a "City of Gold" a pak už tekla proudem do kotle utopeného ve vlastním potu. Skladby z poslední fošny jsou náporovější, tvrdší a více do odměřeného thrashe než předchozí dvě desky kapely. Do těch STRIKER zabrousili s vyzpívanými kytarovými preludii skladeb "Land of the Lost", "Forever" či "Full Speed or No Speed". Myslel jsem si, že vyřvávačka "Fight for Your Life" musi naživo zaručeně rozskandovat pařeniště, a taky že jo. STRIKER si nadšenou odezvu svých fandů se stejným nadšením užívali. Muzikantský mazec nahoře a kotelní mazec dole se spojily v jedno. To strhlo i samotné STRIKER, kteří se v plné polní vrhali mezi bangers a sekali své riffy přímo do našich vzdušných kytar. Pár desítek lidí, kteří věděli, proč a nač do klubu dorazili, spustili se svoji kapelou nadrsno zdivočelé pré. Dostalo se jim za to dvojího přídavku a triček hodných ždímání. Závěr patřil dávným flákům, pivnímu průplachu "Keg" a debutové "Terrorizer". STRIKER nenechali v klubu cihlu na cihle a jeho návštěvníkům setřásli hlavy z krků. Pondělní večer dostal ve vršovickém metalovém podzemí znamenitě na prdel.

setlist: Underground, City of Gold, Forever, Crossroads, Lethal Force, Second Attack, Land of the Lost, Fight for Your Life, Start Again, Let It Burn, Never Ending Nights, All For One, Full Speed or No Speed, Keg, Terrorizer

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama