Report z koncertu DEBUSTROL (Pon-tón Hodonín, 29.8.2015)

31. srpna 2015 v 7:46 | RaznAgul |  reporty
Hodonínský festival Pon-tón, který letos už počtvrté zakončoval slovácké kovové léto, dotlačil za humna opět pár domácích taháků. Dva z nich se ve městě ukázaly docela nedávno, totiž uherskohradišťská metalová šikovnost Six Degrees of Separation a léty protřelí pankáči N.V.Ú., a o jejich vystoupeních bylo už psáno na jiném místě tohoto blogu. Co svět hodonínský dlouho neviděl a co se stalo hlavním ternem letošního pontónu byla tuzemská thrashmetalová legenda z největších, DEBUSTROL.


Kdysi dávno patřila Kolinssova sebranka mezi námi, zarostenými kluky, k tomu metalově nejběsnějšímu, co se dalo poslouchat. Taky jsem měl doma zmačkaný pásek s poněkolikáté překopírovaným demem "Vyznání smrti" a nedal na něj dopustit. Jak doba stárla, modly odkřižovaly své logo a pustily se na cestu měkčí přístupnosti, tak pro mě přestaly mít onen přitažlivý punc zvrhlé neotesanosti a protestu proti smradu kolem. Na pontón jsem šel s jakýmsi opatrným očekávání, co dnešní DEBUSTROL se mnou udělají.

Země se otevřela, král ďablů vstal, sice jen pár nadšených pamětníků kolem, ale peklo, jaké rozpoutalo peklo s Bohem, rozsekalo všechny pochyby na maděru. Vyznání zůstalo i po desítkách let neposkvrněné. DEBUSTROL předvedli neskutečnou vyhranost. Bylo vidět i slyšet, že toho mají najeto a ze své muziky v krvi doaleluja. Letité notorické odrhovačky pucovali ven z pódia, až se prášilo. Všechna ta dávná thrashová metelice zněla o poznání učesaněji, než jak může být leckterý starý blázen do "debu" zvyklý. Jestli ale někomu mohla chybět někdejší demová lajdačina muziky DEBUSTROLu, naprosto to vyvážilo jejich nasazení, ostroříz a nasranost, s jakými se do své klasiky bez cavyků a zbytečných gest opřeli. Kapela žije z podstaty. Taky jak jinak, když si to může dovolit. Zaznělo vše, na co si kdo vzpomene. Kříže se točily u svatého kláštera v horách, což dalo pořádnou krvavou práci před samotným příchodem zla, s nímž si všichni zakřičeli z plných plic svůj protest proti pomazanému vrahovi, a pak sbohem do zrádného údolí Hádu, kde sluneční paprsky na zem nikdy nedopadnou. Během svého hodonínského večera mě DEBUSTROL vrátili zpět v plné síle do metalové doby, ve které jsem chtěl vždycky zůstat. Ukrutná nostalgie a ostatním běž do prdele!
 


Komentáře

1 Frca Frca | E-mail | 31. srpna 2015 v 16:27 | Reagovat

Cítím to stejně, byl jsem mezi nadšenými pařícími pamětníky a musím říct...neskutečně mě Debustrol rozsekal!! Supr report!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama