Report z koncertu ATOMIC AGGRESSOR, DIABOLICAL MESSIAH, SHAMPOON KILLER (Exit-Us Praha, 21.9.2015)

23. září 2015 v 15:08 | RaznAgul |  reporty
Pražský krcál Exit-Us zas jednou sliboval všední večer lynčovaný nevšední deathmetalovou brutalitou. Z druhého konce světa se jím přijely prohnat dvě smrtí okované chilské úderky ATOMIC AGGRESSOR a DIABOLICAL MESSIAH. Ta země už chvíli patří k bájným místům na metalové mapě světa a často dokáže svými jmény přehlušit zvuky i z jiných, tradičně posvěcenějších koutů kovového podzemí. Nebo se mi alespoň dnes chilské kapely stále častěji pletou pod ruky a drží se jich, co to jen jde. Ať je to, jak chce, latinskoamerická záhrobní dvojka určila program zvolna chcípajícího večera a příloha v podobě domácí drsnoty SHAMPOON KILLER mrtvolnou krmi ještě připepřila.

O deathtlakovém "zabijákovi šampónů" je od letošního vydání jejich debutu docela dost slyšet. Na kapele okamžitě zaujme jejich vokální dvoutakt, který mele grindové vepřové fistule do zardousených deathových hrdel. Žlababův vyšinutý pódiový projev asi vždycky budu žrát se vším všudy. S jadernějším parťákem u mikrofonu se domácí deathmetalový guru opět předvedl. A zpěvný duet Žlába-Cifron tak vyšel namoutě zajímavě. I hudebně měli SHAMPOON KILLER dost hustou šťávu a nebýt v klubu předimenzovaných jističů, najisto by odvalili koncáky. I tak ale tenhle způsob hudebního útoku je nad mé síly pojmout. Z hecu proč ne, ale že bych takový chlív nějak extra musel, to spíš sorry.


Chilská smrtící zlotřilost DIABOLICAL MESSIAH dojela na to, že jim nedojel vlastní aparát. Prý snad uvízl kdesi mezi peklem a českou kotlinou, a tak kapela musela odehrát svůj set na zapůjčeném provizoriu. Ďábelský mesiáš si prošel pódiovým očistcem, ze kterého se častěji než muzika valilo cosi obludného. Kdo nebyl připraven domácím poslechem, byl zabit nevybíravým pantokem do palice. Kapela i přes těžký hendikep dokázala v pasážích přejících hudbě předvést slibované rychlosvižné kytarové vánice prohnané bicí mlatou a nakažené vokálním morem. Budu věřit zasvěceným, že tahle banda, když tomu okolnosti chtějí, tak prostě umí. Exit-Us ale nebyl jejich místem zaslíbeným.


Skutečná smrtící spása přišla s ATOMIC AGGRESSOR. Kapela se mi stala ten večer osudnou. Po tom, co jsem viděl a slyšel, je z hlavy jen tak nemíním pustit. Z přebroušeného, šlapajícího soukolí štvaného monstra létaly ostrostřepé jiskry a zabodávaly se všude kolem krvechladně pohaslého pódia. Násilně oživlé stíny z nedosažitelných posmrtných říší metaly poctivý deathmetalový běs povozený na prvotřídně vytepané mlátičce. Kapela si stále zakládá na svém prastarém čtyřstopém demu "Bloody Ceremonial" a během setu odehrála všechny jeho skladby. Jen o něco menšího prostoru se pak dostalo loňskému debutu atomiků "Sights of Suffering". Na chilské metalové nátuře se mi líbí to ryzí zanícení a věčně horké hlavy. Že dokážou zahrát ještě líp, jak se mi po koncertě svěřili, jim moc nevěřím. Ještě líp by bylo už jen arcibožské. A tam oni dávno jsou.


setlist: Faceless Torment, Bloody Ceremonial, Bleed In the Altar, Sights of Suffering, Spawn of Doom, Unholy Temple, The Session, Beyond Reality

 


Komentáře

1 Dejv Dejv | E-mail | 23. září 2015 v 19:19 | Reagovat

Kurna škoda že je ta Prag tak daleko tohle zlo bych si dal líbit,ale co až to tu kucí islámští vyčistí od katolíků a humanistů třeba i na Nautilusu v Godingu bude hrát takové death n roll...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama