Report z koncertu AVULSED, NATRON (Modrá Vopice Praha, 24.9.2015)

26. září 2015 v 0:11 | RaznAgul |  reporty
Sotva jsem se stačil oklepat z jedné deathmetalové zlotřilosti, hned mě ťafla za polámaný krk další, ještě zákeřnější. Smrtonosné žně začaly letos hekticky už zkraje podzimu. Ponurosti času přidalo i to, jak stále časněji potřeba je do tmy svítit. To pak v odlehlých, světlem zapomenutých ústraních mimo lidský shon a městské křižovatky kyprá hlína odkrývá stará, znepokojivá puzení. Podivné činy dějí se v těch místech, kde kopno je a netěžké si pro životem vyhaslou lebku sáhnout, na kůlu ji vztyčit a přidat se k procesí temněoděných na cestě k deathmetalovému svatostánku. Pražská modrovopičí bouda burácela kovem smrti širokodaleko v mocné hrůze. Její prkenná kostra se, co to dalo, snažila odolávat tvrdé zteči z jihu. Měla opravdu namále, když se ji jali pokoušet italští klepači mrtvých NATRON a španělské záhrobní nemilosrdenství AVULSED. Svědectví pozůstalých jen těžko hledají slova. A pokud ještě vůbec zůstali po onom koncertním večeru příčetní, raději o jeho řeži mlčí, s chřtánem němým dokořán, padlým k zemi.


Apulští smrtelníci NATRON mají na bedrech dva křížky, šest dlouhohrajícich desek a čerstvě nového zpěváka. Odkud jej za havraní pačesy vytáhli, tuší nejspíš jen pekelník, protože to, co na pódiu předváděl, bylo z míst, kam světská noha nevkročí. Tamní mu jistě vypekli hlasivky popelečním žehem a vycvičili jej v manýrách ďábelských. Kapela mu k mrtvolnému chroptění zapřahala dravě naklepaný metalový povoz a zdrancovala na něm svou albovou sbírku od krchova ke krchovu. Maniakálním bicím chronometrem štěpila vysoký puls svých skladeb, jako kdyby při vší té kovosmrti šlo o život. Není divu, že blány pukaly a šlapky odcházely. Nezdolná vůle dotáhnout tu spoušť do úplného konce táhla kapelu vskutku přes mrtvoly. Sklidili za ni v plné parádě vše, co do utlučeného klubu v plné palbě zaseli.

setlist: By the Dawn of the 13th, Morgue Feast, Leechlord, Flatline, Hatemonger, House of Festering, Dead Shall Rise, Backyard Graveyard, Bullet of God, Virus Cult, Rot Among Us


Frontální deathmetalový výplach se španělsky řekne AVULSED. A prohnilý Dave Rotten je jeho zvěstovatelem. Takhle se přece nechovají milí madridští chlapci! Tak se chovají spratci, kterým musela už u kolébky stát zubatá s katafalkem naloženým kusy naporcovaných nemrtvých kmoter. To teda byla k poslechu a běsu podívaná! Frontman násilně přeťatých stíhal do hlubokoorbého chropotu metat vlasaté kolotoče, dlaní vysekávat horečnatá gesta, opovážil se vyprovokovat "wall of death", jakou vopičinec snad ještě nezažil, moshoval pod pódiem s ostatními a nechal se proplavat klubem nad rozpálenými hlavami svých věrných. Jeho družina válcovala vše v dosahu se smrtícím přehledem a vymydlenou hrobnickou bravurou. AVULSED se předvedli deathmetalově násilní, chorobně zvrhlí a pod ustavičně kopajícím proudem, jak je všichni hltači jejich hezky vyobrázkovaných desek znají. Aktuální evropské turné jedou na podporu svého posledního, už dva roky starého alba "Ritual Zombie". A k tomu mají jen pár dnů venku zbrusu nové EP "The Altar of Disembowelment". I z nich se povícero hrálo. K tomu ještě Rotten ukázal, že švédsky řízlý oldschool death se dá prochroptět i v español. A stejně mu všichni rozuměli. Všichni, kteří rozumí už téměř čtvrtstoletí trvající legendě o nesmrtelně mrtvých AVULSED.

setlist: Dead Flesh Awakened, Breaking Hymens, Powdered Flesh, Devourer of the Dead, Zompiro, Gorespattered Suicide, Stabwound Orgasm, Carnivoracity, Horrified by Repulsion, To Sacrifice and Devour / Red Viscera Serology, Sick Sick Sex, Burnt But Not Carbonized, Blessed by Gore, Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama