Belgičtí POSSESSION v obrozené sestavě a před debutem

15. října 2015 v 13:43 | RaznAgul |  novinky
Belgická zaprodaná mlátička POSSESSION se nedávno musela vyrovnat s odchodem svého vokalisty Mesterny. Hlas nové posedlosti tak propůjčil dosavadní basák kapely V. Viriakh a na jeho místo přišel nováček S. Iblis. V pozměněné sestavě se hned pustili do tvoření své první velké desky. Než bude hotová, label Iron Bonehead vydá jejich první demo "His Best Deceit" (2013) na dvanáctipalci a s bonusovou předělávkou "Christ Passion", skladby z kultovního alba Sodom "Persecution Mania". Tu ještě pro POSSESSION zvěčnil jako poslední své stigma odcházející Mesterna.

Titulní skladbu dema si lze poslechnout na odkazu: https://m.soundcloud.com/the-true-possession/his-best-deceit


Jen málo stačí k posedlosti. Právě tolik, co stačí přesvědčit, že přehulený starý metal pilně naposlouchaný z extrémnějších směrů je v něčem jedinečný. Ono něco ďábelsky našeptává, že jste štěstím narazili na zralé ložisko železné muziky. Vydatnou směsici z prvobytné pospolnosti archaického black metalu, thrashe a kovu smrti. Jen ten čert ví, v čem vězí její jedinečná síla. A belgičtí POSSESSION o tom něco tuší. Méně než sedmnáct minut dema "His Best Deceit" jim stačí k tomu, aby si vás získali na svou stranu. Právě tolik, aby se o nich začalo mluvit nahlas.

Posedlý kvartet svou muziku doslova hrne před sebou. Každá skladba je samostatným příkladem, kolik se dá zvládnout v zahuštěném hudebním prostoru hrubiánství. A celá hrací doba běží na ustavičném potýkání se s náporem metalového běsu a přívaly inkvizičního děsu. Pro hlubší pocity se demonahrávka zdá být příliš těsná. Možná až když si ji ochočíte v přehrávači, můžete mít trvalejší požitek, třeba z toho, že vás vždy a všude bez milosti přibije. Ve znění je nahrávka lehce rozostřená, skrz ušpiněný zvukový závoj ale lze prohlédnout a rozpoznat její umně vystavěný zlořád. Ten drží pevně pohromadě na řízných kytarách a upalujících bicích. A též díky nepřátelskému vokálu, jemuž na zlosti přidává bleskem odražené echo.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama