ETHEREAL SHROUD - „They Became the Falling Ash"

1. října 2015 v 15:34 | RaznAgul |  recenze
Už jen spad hvězdného prachu s popelavou září upomíná na posvátné světlo vzdálené v nedostižné věčnosti. A každý jeho další sestup zrychluje jeho pád. V kolébce zapuzené špíny se zrodilo utrpení světa. Utrpení, které naznamená zhola nic pro božský jas, jenž kdysi dal všemu pozemskému schopnost zření. V tom byla jeho hříšná zákeřnost. Jeho zvrácené svatostánky teď proto páchnou kadidlem bičovaného masa. A místa pradávných symbolů duše zabraly pyšné věže a mrtvé kříže. Jednou budou svědky, kdy zhasne den. Zvednou se stavidla ohně, který spláchne všechnu hanbu spásné víry a dá projednou konec všemu. Poslední cesta však bude ještě dlouho a hodně vnitřně bolet.

Proroctví patří albu "They Became the Falling Ash" britské blackmetalové deprese ETHEREAL SHROUD. Jejím šiřitelem je jakýsi Joe Hawker, který nad svou ďábelskou sebetrýzní rozvinul éterický rubáš před dvěma lety a to hned velkou prvotinou. Aktuální popeleční album je tak už jeho druhou nahrávkou. Ve třech skladbách, z nichž dvě dosahují délky pětadvaceti minut, nechává s nejhlubší intimitou a důsledností nahlédnout do padlé krasobolné trýzně světem zdevastovaného člověka. S takovou silou, že každý dotčený se v muzice ETHEREAL SHROUD musí zaručeně poznat.


Uhrančivě náladové "They Became the Falling Ash" je deskou pro duševní psance i oduševnělé rouhače. Vsází všechny své hudební trumfy na jistou hru s načernalou atmosférou, mrazivě bodající do bezbranně živého. Odhaluje barvité melodické obrazy zkrvácené slastí z utrpení, které jsou hluboce osobní stejně jako zcela netečné k vnitřnímu rozťatému světu. Každá skladba alba má bohatě dušeryvných příběhů, které předěluje vždy jakési ambientní spočinutí, do něhož se pak v plném houfu pouští zpět ty nejtemnější chmury. Hutný klávesový majestát postavený na kytarovém podpalu žíhá nezkrotným žárem i poutá do rozlehlých ledových říší. Vokál ponořený do studničního echa provází tryznu bezvěreckými litaniemi. Album přináší hodinu poslechu niterně mnoharozměrné padlé hudby. A nastavuje zrcadlo něčemu, co zůstane navždy vklíněno mezi prožíváním všehomíra vezdejšího a onoho nepojatelného. Ať už je nahoře, či dole.

(Nahrávka vyšla na kazetě u Grimoire Cassette Cvlture rec.)

datum vydání: únor 2015
původ: Velká Británie


seznam skladeb:
1. Look upon the Light
2. Desperation Hymn
3. Echoes in the Snow
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama