Report z koncertu SLAUGHTBBATH, VIOLENTOR, TURBOCHARGED (Modrá Vopice Praha, 8.10.2015)

10. října 2015 v 12:31 | RaznAgul |  reporty
Metalu zaslíbené Chile získává, díky na uhlí vypečeným kapelám sem přijíždějícím, stále zvučnější jméno. Tamní bandy nejspíš procházejí nějakým důkladným ďáblovým sítem, než vypadnou do světa. Protože to, co za smršť se nám poslední dobou dostává z pacifického pobřeží spodního konce světa, prostě nemá chybu. Co tam pámbíček nestačil přetáhnout na svou stranu, se rozkulo do vzácně houževnatého kovu, kterému nic nesvatého není cizí. Rituálně popuštěná, horká krev cídí jeho nabroušené hrany a prosakuje jeho tepající dření. Oslepující infernální záblesky podpalují jeho životalačnost. A jím pobitá kůže páchne po divošském zvířeti z nevidomých hlubin. Tak se stává, že chilské metalové eskadrony mě berou pokaždé už s jistou zárukou šmakujícího žvance, a to se sotva stačí objevit na obzoru. Na modrovopičí pekelnou jízdu v postroji sabatické řeže SLAUGHTBBATH jsem se dlouho těšil. I když jsem o ní nevěděl skoro nic, jen zachytil její zeměpisnou polohu, délku její působnosti ve tmě jihoamerického podzemí a šířku její dosavadní split a demo tvorby. V rámci evropského Desecration Command turné se k nám přiřítili v doprovodu italské brusky VIOLENTOR a švédských smrtelných senoseču TURBOCHARGED. Pražský klub padlých písní se zas mohl začít třást o své základy.


Toskánští VIOLENTOR, po kytaristovi a basákovi metalisti, po bicmenovi pankáči, vystřelili jak z praku. Čekal jsem rouhavý, klepačkový D-beat, tohle ale byl plnokrevný black punk neznající bratra. Nabroušená trojka by se, přijít na to, nakrásně uživila i na lecjakém kovošrotném pogo festu. Totálně nasazeni do zběsilého kalupu profičeli metaloví exploiti skrz naskrz svými třemi deskami a přirozeně nejvíc dali zabrat své letošní fošně "Maniacs". S tak živelným zápalem, že ve strunách se skoro rozřezali a pod bicími rozbušili na prach. S tempomatem zaseklým v jedné frekvenci, každou skladbou dokázali prohodit nějaký roznětkový instrumentální šejk. Aby snad nezůstalo jen u nadšené zbíjecí magorárny. Byť i ta samotná měla vše k tomu, utrhnout hlavu z krku. Když po půlhodině poslali VIOLENTOR všechny do kelu pekelného, byla to úleva. Urvaná hlava, zakopnutá kamsi pod nohy, se blbě hledá.

setlist: Tormented, Rot, Better Dead Than Slave, Dismiss the Evil, Schizofrenic Paranoic, We Hate All, Maniacs, Sign of Cut, The Power of Lust, Cunts Must Die, Go to Hell

Švédští TURBOCHARGED přišli vhod. Jejich zemitější death bigbít zaujal jen občas a tak byl prostor na výdech. Kapela má v čele basujícího zpěváka, který kdysi stál u počátků a debutu krajanské smrti Vomitory, a možná i to jim přihrává ovečky. Podřezat mě se jim ale nepodařilo.


Svatým nebesům díky, že mě neuchránila před jatečným temným sletem SLAUGHTBBATH. Nezapomenu jim to. A na chilské zjevení už vůbec ne! Sotva basový palič Desecrator pokynul dávným démonům k řeži a své družině k jejich následování, začaly se dít věci nevídané, neslýchané. Blackmetalový zážeh zrající smrtelnou chorobou vpálil během hodiny do klubových prken nezhojitelnou ránu. Dravá posedlost zachvátila místo, odkud kapela metala své kletby, nabrala sílu v odsekávaných strunách a protrhla se durch pod baterií nepříčetného Negro. Jen prokletím vyšinutý dokáže takto přibíjet všesvaté do bicích blan. Po vystoupení jsem jej u merch stolku napomenul z nebezpečně rouhavé hry. Věděl, co tím bylo myšleno. Celá kapela by si za ten večer zasloužila vyseknout arciďábelskou poklonu, on pak byl Jeho velemistrem. Za dvanáct let fungování SLAUGTBBATH vytvořili vedle nepřeberného množství stop na kratších nahrávkách jedinou albovou ohnězdravici "Hail to Fire". Jí také patřila bez tří polen nálož celého setu. Omráčili mě. Objevil jsem další metalový klenot, který mi teď potmě dlouho nebude dát spát.

setlist: Awakened to Slay, Doomsday Cenotaph, The Grand Dialogue, Mortal Paradigma, Impale Them, Black Burn, Burn the Traitors, True Power Knows No Mercy, Flame of the Conqueror, Barbaric Cruelty Reigns

 


Komentáře

1 Dejv Dejv | E-mail | 15. října 2015 v 17:25 | Reagovat

Vaše pekelné veličenstvo jak vy to sakra děláte že ten report umíte tak podat,když to čtu tak s toho mám pocit jak kdybych tam byl a pařil...neskutečné,démonické,mrazí mě s toho v zádech...před tebou se musí strachy klepat i sám Ježíš..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama