Listopadová koncertní mela

4. listopadu 2015 v 20:09 | RaznAgul |  novinky
Po více jak roce se do Ostravy a ČR vrací jedna z největších heavymetalových legend, "divoký spratek" W.A.S.P. v čele se stále démonickým, byť čerstvě ve víře zrozeným, Blackie Lawlessem. Kapela na začátku října vydala své patnácté album "Golgotha" a na jeho podporu aktuálně jede evropskou šňůru "The Bloody Road to Golgotha". Zkoušky a nahrávání nové desky začaly na jaře 2011. První složenou skladbou byla "Last Runaway", podle Blackieho autobiografická záležitost, ve které chtěl zachytit své pocity, když v polovině 7O. let přišel do Hollywoodu se snem stát se rockovou hvězdou. A téměř skončil na ulici, nebýt rockové štěstěny. Jednou z prvních nahraných věcí nového alba byla "Miss You". Složena už kdysi dávno pro desku "The Crimson Idol", na kterou se ale nakonec nedostala. Práce na "Golgotě" byly zasaženy Blackieho úrazem a operací nohy v květnu 2013. Blackiemu byl voperován titanový prut a následná rekonvalescence spojená s užíváním kvanta tlumících léku poznamenaly i přípravy nové fošny. Blackie přiznává, že pod prášky vytvořil ve studiu neskutečné věci, ale na svůj doping není nijak pyšný. Spíše naopak, prý už nikdy více a s propříště jen s čistou hlavou. Dnes je "Golgotha" už na světě a jako ochutnávku si lze poslechnout její úvodní skladbu "Scream" (https://www.youtube.com/watch?v=3S03jsNAiXY). Koncert v ostravském Carage Clubu dne 8.11. bude jednou z posledních zastávek podzimní části turné kapely. Loni byli W.A.S.P. ve vítkovických hutích pod nočním nebem strhující, a to přestože Blackie na pódiu po úrazu ještě očividně trpěl. Nedělní klubovka je ukáže opět nakopnuté a zas v jiném světle, jistě neméně uhrančivém.
Koncert začíná ve 20:00 a vstupenky jsou stále v předprodeji za 790,- Kč.


O dva týdny později, v neděli 22.11. se do pražské Nové Chmelnice narve vybraná deathmetalová dvojice, švédští harcovníci GRAVE a neméně hrobem protřelí floridští MALEVOLENT CREATION. Obě kapely mají čerstvě venku své nové desky. GRAVE zarachotí svou "Out of Respect for the Dead", z níž si lze poslechnout masohrobní flákotu "Mass Grave Mass" (https://www.youtube.com/watch?v=RbAyWFbFmW0), a MALEVOLENT CREATION jim přisypou z "Dead Man´s Path", které to dobře drtí i ve skladbě "Blood of the Fallen" (https://www.youtube.com/watch?v=s3hHUUNWNM4). Kapely se při turné "Dead Raid Over Europe" střídají v pozici headlinerů, a tak bude o jedno překvapení víc, kdo se stane esem pražského večera. O dva dny později zahraje tandem smrti i v Ostravě.
Pražská jatka se rozjedou ve 20:00 a účast na nich koštuje v předprodeji na 540,- Kč.


Hned následující den, v pondělí 23.11. metalové temno sestoupí na pražské podzemní doupě Exit-Us. Vystoupí v něm švédští blackers IXXI. Kdysi třemi deskami skvěle rozjetá pekelná bestie se nějakou dobu potácela v agónii z otřesů v sestavě. Kapelu totiž současně opustili její charismatický vokalista Totalscorn i jeden ze zakládajících členů Nattdal (dnes již mrtvá duše též geniálních Lifelover). Loni se sebranka naštěstí vzchopila fošnou "Skulls n Dust" a tu taky přijede představit k nám při zastávce svého nynějšího evropského turné. Nový vokalista Outlaw teď pilně dělá na rozhovoru pro Heavy like Hell, takže v brzké době se o kondici IXXI před pražským koncertem dozvíme na tomto místě víc. Hříšné IXXI dorazí podpořit místní Naurrakar.
Vše vypukne ve 20:00 za 150,- Kč pro jednu černou duši.


A zase neděle, poslední listopadová s datem 29.11. Den, kdy pražské kultovní hnízdo Modrá Vopice přijedou rozsekat američtí progresivní thrasheři VEKTOR. Kapela má sice logo podobné jako Voivod, dělá do progrese stejně jako jmenovaní, ale jinak je současné fazóně kanadských žabožroutů nahony vzdálená. Dvě dosavadní alba VEKTOR "Black Future" (2009) a "Outer Isolation" (2011) srší nabitou thrashovou energií bez nějakých přílišných hi-tech obezliček. Obě fošny aktuálně vycházejí ve vinylové reedici u Earache a kapela je určitě při pražské zastávce svého evropského "First Contact Tour" vybalí. Podporu zajistí španělští thrasheři ANGELUS APATRIDA a nizozemští stejnokrevní DISTILLATOR.
Thrashová pumelenice se spustí ve 20:00 a vstupné pouze na místě vyjde na 350,- Kč.

 


Komentáře

1 ogariexena ogariexena | Web | 5. listopadu 2015 v 16:42 | Reagovat

To vypadá na výborný akce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama