Prosincová koncertní mela

1. prosince 2015 v 23:12 | RaznAgul |  novinky
Aby poslední měsíc roku byl ještě napráskanější, k adventním večírkům a besídkám se nabalila dost slušná várka koncertních akcí. I štědrého ale s mírou. A odměřit z toho nejlákavějšího by se dalo třeba půl na půl, což znamená neminout dvě nepřehlédnutelná vystoupení britských punk rockových legend a dva hodně slibující večery z hlubin bestiálního metalového podsvětí.

Hned zkraje prosince se po roce a dvou týdnech, na den přesně, vrací do Prahy severoirská punk rocková modla STIFF LITTLE FINGERS. Od svého vzniku v roce 1977 se u nás loni objevili vůbec poprvé a asi se jim líbilo, takže je tu máme zpět, a to ve středu 2.12. Kapela psala první kapitoly dějin UK punku a do jeho klenotnice vložila rovnou desítku alb. To poslední, "No Going Back ", jim vyšlo právě loňského roku a kapela jej podpořila i svou zastávkou v Lucerna Music Baru. Jaké to tehdy bylo, si lze připomenout i ze zdejšího reportu (http://raznagul.blog.cz/1502/punkovy-pristup-report-z-koncertu-stiff-little-fingers-lucerna-music-bar-praha-15-11-2014). Staří pankáči prostě neumírají, ať se děje, co chce. A děje se stále více věcí, proti kterým je třeba programově vzdorovat.
SLF rozjedou pražské Futurum od 20:00, lístek na místě vyjde na 480,- Kč.


Chilští PENTAGRAM jsou zasloužení metaloví oldschoolaři. Jejich existence, započatá v polovině osmdesátých let, ale byla přervaná předlouhou pauzou. Takže se k nahrání svého vůbec prvního velkého alba "The Malefice" dostali až předloni, krátce poté, co je pár nadšenců poblouzněných jejich neúprosným thrash-deathem vyburcovalo ke zmrtvýchvstání. Co všechno PENTAGRAM prožívali za svého života i smrti, si lze počíst ve zkratce z rozhovoru pro jeden předpotopní zin zde http://raznagul.blog.cz/1510/a-reisenegger-pentagram-chile-trvali-jsme-tak-kratce-ze-nebyla-prilezitost-zkurvit-se. A k setkání s kapelou naživo stačí jen dorazit v pondělí 7.12. do pražského Exit-Usu, kde vystoupí po brazilském frenetickém smrtikovu Nervochaos.
Akce začíná ve 20:00, vstupné na místě za 350,- Kč.


Přísný underground podle demo předpisů zvukového dávnověku. Špínou opylená muzika s kuráží, zahraná jaksepatří od ruky. Okult-blackmetalová latina nasekaná bez zhoubných novotvarů. Všechno, o čem se dá v démonickém vtělení staré školy snít. Nebo aspoň hodně z toho.
Metalová rozeštvávačka svým nezřízeným bugrajzem prostým jakéhokoli dušičkování obrátila klub naruby. Ta jejich čertovina byla tak nakažlivá, že dokázala rozsekat i mé sebeovládání a prokletý bigbít ve mně zahřešil setsakra fest, i když jsem stál stranou kotle. Takhle se naživo dělá hrubý, neotesaný, nasraný metal, před nímž rodiče doma zavírají svoje děti.
To první jsem napsal před dvěma roky o rakouských KRINGA a jejich EP "Total Mental Desecration", to druhé o dojmech z chmelnického vystoupení norských ONE TAIL, ONE HEAD loni v březnu. Ani jedna z kapel se příliš studiově nečiní. U KRINGA zůstává stále u onoho předloňského EP, OTOH nezvěčnili nic už dlouhá čtyři léta. Jejich koncerty ale bývají nezapomenutelným zážitkem, a s tím si možná i vystačí. V pražské Nové Chmelnici vystoupí v pátek 11.12. po boku polských Mgła a islandských Misþyrming.
Černá seance se spustí v 18:00 a účast na ní vyjde na 450,- Kč v předprodeji u Obscure Promotion.


Koncertní závěrečná bude letos ve znamení další staré punkové rebelie. Průkopníci britského dvaaosmdesátkového punk rocku GBH vezmou ztečí strahovský klub 007 v úterý 15.12. Ke konci osmdesátých let se GBH chvíli svezli na speedmetalové vlně, ale s albem "Punk Junkies" (1996) se vrátili zpět ke svým kořenům a těch se drží i na zatím poslední desce "Perfume and Piss" (2010). Takže těžké ublížení na zdraví a pak klid až do vánoc!
Na sedmičce se bude hrát od 19:00 za 280,- Kč v předprodeji, u vstupu pak o čtyřicet dráž.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama