CORROSIVE CARCASS – „Forsaken Lands“

21. března 2016 v 19:19 | RaznAgul |  recenze
Nejsplavnější toky ústí do řeky smrti. Ta ve svých peřejích pojímá všecko odplavené z meandrů a mohutností života a strhaným korytem si promílá cestu v souzeném jednosměru. Pak ve stojatých vodách nad splavem do nikam, ze svých břehů nechává neživým v mrtvolné tužbě sápat se po převozu. Za drásajícího řevu trýzně a ozvěn z nenávratna perou se umrlci v očekávání, na koho padne volba pro spásnou cestu do země opuštění. Nejlíp si stojí ti, kdo uplatí převozníka svou kuráží a vládou nad vůlí nebes. Ti, kdo odešli ze světa, aby si podmanili podsvětí. Rezivějící mršina CORROSIVE CARCASS má svým druhým albem "Forsaken Lands" našlápnuto k Hádu hodně slibně. Na jejich cestě zrodu a umírání jim bezpochyby pomohlo to, na co dnes sami žehrají. Ztratili prý spoustu času. Předlouhá počáteční léta se stylově hledali a vyzkoušeli v metalu kdeco. Nakonec propadli zemitému deathu a svou osudovou náklonnost potvrdili před čtyřmi lety na pozdním debutu "Composition of Flesh". Švédskou školu smrti od té doby prolézají s chováním líbivého heavy, se zbitými kovovými důtkami a vyznamenáním za blažený účinek křísivých melodií. Posíleni nasbíraným deathmetalovým sebevědomím, rozkošatělým umem a přesvědčením o vlastní jedinečnosti v hromadě mrtvol, pustili teď po hladině fošnu "Forsaken Lands", aby je doprovodila v pouti na druhý břeh. A tam je možná čekají věci veliké.


Pestrá metalová minulost a lopotná cesta k řece totiž vybavily CORROSIVE CARCASS čímsi smrtelně přitažlivým. Hledat a nacházet se dá v pointách hudebních i obrazných příběhů skladeb, krvavém obřadu "Blood Ritual", nenaplněném soudu nad životem v hříchu "Prosecuted at Birth" či zvrhlém obětování panen "…And So She Dies (In Sacrifice)". Hltat se dají skvostná kytarová lešení podpírající "The Ghoul" a především "Memories", vytažená basová robustnost a hrubiánské zápřahy fiakru do splašeného cvalu. Sežrat se dá zručnost nad starou školou i kejkle s vmísenými hračičkami. Ke všemu zabíjení pantokem a plnou palbou se mrše častěji zadařilo napnout jemnější strunu a rozplynout se v harmonii nad rozdupaným místem činu. Takové chvíle ji pak, spolu se stařeckým ksichtem přepudrovaným čerstvým popelem, dělají vděčně a trvale poslouchatelnou. CORROSIVE CARCASS s poučenou rozhodností vykročili na cestě do země opuštění a svým znamenitým druhým albem na ni teď svádějí druhé. Rada možným potrefeným: zkuste se nechat svést, protože jednou se tam, ať už s nějakou deathmetalovou mrchou, nebo bez ní, poveze každý. A s "Forsaken Lands" to aspoň slibuje mít šmrnc.

(Album vyšlo na CD u Xtreem Music, celé k poslechu je na bandcamp odkazu labelu http://xtreemmusic.bandcamp.com/album/forsaken-lands)

datum vydání: listopad 2015
původ: Švédsko


seznam skladeb:
1. Blood Ritual
2. The Ghoul
3. Prosecuted at Birth
4. ...and So She Dies (In Sacrifice)
5. Of the Flesh
6. The Seven Princes
7. Residual
8. Memories
9. The Prophet
10. Forsaken Lands
 


Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 22. března 2016 v 19:09 | Reagovat

Neznám, ale poslechnu :-)

2 Dejv Dejv | E-mail | 23. března 2016 v 16:51 | Reagovat

To je dooobrý má to celkem svůj ksicht a i ten obal je hodně povedený..vypadá to že budu zase investovat:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama