GRAVE RITUAL – „Morbid Throne“

28. dubna 2016 v 22:06 | RaznAgul |  recenze
Záhrobní zpuchřelina svolala k modlitbě do chrámů opuštěných bohy. Kněží, co před ní už nestačili prchnout, ve zničené víře poklekli k přijetí milosrdenství jejího hněvu. Kdysi posvátná místa opanovala pro svůj prokletý rejd tahle sebestředná nehoráznost z jižanských končin nového světa, co si pro ten starý deathmetalový dala jméno GRAVE RITUAL. Nechala se uvést do svatyň, aby pokálela jejich nebeské zdviže. Jala se naslouchat andělskému hymnu, aby jej vyplenila a jeho noty obrátila ve řvoucí, zvířený prach. Něco tak umrle dusivého a zároveň v hloubi své agrese podmanivého roztáčí hrobní rituál posazený albem "Morbid Throne" na chorobný stolec slávy dnešních nahrávek pošlých ze smrtikovu. Album následuje pět let starý debut kapely. Ta samotná je však ještě jednou tolik starší, když pod jiným názvem jakési masové infekce a s trochu jinou stylovou náklonností kdysi čile splitovala s hudebně spřízněnými parchanty z různých koutů scény. V GRAVE RITUAL se někdejší nabroušené grindové ostruhy muzikantů sedřely na deathmetalovou prapodstatu. Záhrobně pochmurnou, až setmělou, nicméně stále pořádně napruženou. Dnes se při poslechu jejich novinky už nedokážu dobrat, co mě k ní vlastně přitáhlo. Nevím, o co v prvním poblouznění šlo, ale jsem za to zubaté z hloubi zavázán.


"Morbid Throne" si k sobě nechá vážit cestu. Nejde o desku na jednu zhaslou noc. Jenže každý obřad, z něhož se chce vyždímat čar, je svým způsobem řehole. GRAVE RITUAL na svou řadovou dvojku naložili kopec čertovsky pikantních nápadů. Pojali je ale tak odtažitě, jakoby se jich v životě netýkaly. Leda v té smrti. Skladby znásilňuji svou odosobněnou deathmetalovou vášní a některým z nich to pro jejich úsilí strhat všechny čistší dojmy nikdy nebude zapomenuto. Mohou se tvářit nepřístupně a jistit se v tom cinknutými bicími, které si hrajou netečně svou v jedné době a vlastním prostoru pod zádušně podladěnými kytarami. Mohou valit opřekot své těžké hroudy ubalené z nepřehledných variací riffů a zasypat s nimi masové hroby nadšenců, kteří se jim bláhově a s vidinou uvolněné kostitřasné zábavy dali do područí. I tak se najde jeden dva, co jim tu zetlelou, nekopnou hlínu budou po lopatách žrát. Pokud se s novými GRAVE RITUAL prokoušete až k setrvačnému nadšení z jejich muziky, zůstane vám vedle skonu ještě jedna jistota. Tahle deska nikdy nebude cool, ale pořád zůstane stejně smrtelně chladná.

(Album vyšlo v na CD u Dark Descent Records, v letošním lednu u téhož labelu pak ještě na vinylu. Celé k přehrání je na odkazu http://darkdescentrecords.bandcamp.com/album/morbid-throne , vybraná skladba "Adversary Crown", která by mohla spustit ono nadšení zmíněné v recenzi, se dá poslechnout zde http://darkdescentrecords.bandcamp.com/track/adversary-crown)

datum vydání: říjen 2015
původ: Spojené státy


seznam skladeb:
1. Baleful Aversion
2. Autonomous Death
3. Adversary Crown
4. Invoker of Heathen Gnosis
5. Tyrant's Hammer
6. Masters and Slaves
7. Lewd Perversities
8. Behind the Reigns of Gods
9. Throne of Continuum
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama