KAECK – „Stormkult“

13. dubna 2016 v 22:06 | RaznAgul |  recenze
Přivedli k životu vlastní děsivé božství a opředli modlu zvráceným kultem vyorávajícím mysl z adamitského těla. Ona svatost má teď nasupeno všechny bez milosti sežrat za blackmetalové prašivosti, co jí podstrojili na své albové prvotině. Ti samí rozkryli vědomí tápající všedním světlem za pokleslé obřadnosti okultního rituálu, který prý má osvobozovat v záškubech šílenství a pod dozorem boží stvůry. Šálivou příčetnost, která se též zove čistou duší, položili na oltář prostřený v plamenech, aby přestoupila na temnou víru. Kanonizace proběhla zdárně, za pronesení půl tuctu veršovaných kleteb, co obnaženou obětní sprostotu nadobro uvrhly do nehmatné hloubi černého vyšinutí. V šesti skladbách své debutové desky "Stormkult" postavili holandští blackmetaloví dřevaři bytelný stánek pro svou zbožštělou mnohomocnost KAECK. Bylo by záhodno neplést se jí do cesty. Zachází totiž se špinavými silami, které umí vtáhnout i ty otrlejší do vřavy pekelného teroru a mystické kocoviny z něj. Jiným si ani nelze vysvětlit vznětné pouto, které spojilo kapelu v tvořivém duchu a dalo vzniknout albu "Stormkult" ještě dříve, než se všichni tři osobně potkali. Zosnovatelé KAECK každý za sebe spředli svá diabolická hudební pnutí a společně je stočili do alchymického kalu, jinde téměř neslýchaného a neodolatelného.


Nahrávka se zrodila jako směsný hokus do sebe vložených vrstev instrumentálních litanií a zaříkávání v nepříčetném veršosloví. Odsud se "Stormkult" musí poslouchat v nerozloženém celku. Pást se na hudebních detailech a domáhat se rozkladu spálených útrob skladeb se tady nevyplácí. Plastový bicí kotel flegmaticky zadupává každý náznak barvitější rytmiky a kytary se rdousí vlastním podladěním v husté prašnosti zvuku. Okusit zřetelnějších hudebních tvarů v tom dává až krystalická křehkost kláves a poblouzněné hřešení vokálním výrazivem. Snažit se o vhled do "Stormkult" vyjde na nevděčnou řeholi. Nechat se naopak pohltit mysteriosním nádechem bezděčných nálad a pokleknout prost jiných vjemů před nespásnou tíží hříšného břemene KAECK je onou cestou k rozhřešení, jehož se dá dosáhnout při poslechu alba. "Stormkult" je temnou snůškou podzemní šumařiny i grandiózní sloučeninou základních esencí blackmetalové nesvatosti. Tak svou prvotinu ostatně chápe i samotná kapela a snaží se o ní přesvědčit duchovenstvo svého nového božství. Já jsem se do ní s povděkem chytil.

(Album vyšlo v digipacku u Folter Records, k poslechu z něj se nabízí skladba "Akolieten van de nacht": https://soundcloud.com/folter-records/04-akolieten-van-de-nacht.)

datum vydání: srpen 2015
původ: Nizozemí


seznam skladeb:
1. De kult
2. De heerser wederkeert
3. Holenmuur
4. Akolieten van de nacht
5. Afgod
6. Wormvloed

==
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama