punkový přístup – Report z koncertu POISON IDEA (Klub Strahov 007 Praha, 14.4.2016)

15. dubna 2016 v 23:11 | RaznAgul |  punkový přístup
Když loni v květnu letití bardi oregonského tvrdého punku POISON IDEA oznámili, že se kvůli zdravotním problémům a osobním záležitostem ukládají ke spánku, začalo to s kapelou vypadat nahnutě. Jejich sedmé studiové album "Confuse & Conquer", vydané téhož roku, se tak mohlo stát posledním zábleskem existence téhle "ošklivé bandy pro ošklivou lůzu", jak je kdosi kdysi nazval. Jejich náhlý skon by ani moc nepřekvapil. Od svých začátků v roce 1980 se POISON IDEA oddávali likvidačnímu hc punku stejně vydatně jako zhýralému životu utopenému v chlastu a vařeném amfetaminu. Někteří z nich to odnesli kondicí, jeden dokonce i životem. Zatímco ale už dřívější hiatus v devadesátých letech kapelu nadlouho odklidil ze světa, tentokrát v očistném spaní zas tolik nezabrali. Na začátku roku oznámili své nadité evropské turné a druhý dubnový čtvrtek plivli svou otrávenou mysl do strahovské klubové Sedmičky, aby v ní roztočili nijak nechuravějící, jadrně pankáčský bordel.


Kvůli kurevsky pohnutému životnímu stylu byli kdysi POISON IDEA v pravém smyslu slova tělesně těžkotonážní. Dnes jim těžká tonáž vydržela přerůstat hlavně do muziky. Tvrdší pecky ze své staré i novější tvorby zasadili též do pražského setlistu. Večer v režii jedových nápadů tak řinčel dosti hardcorově, a i když občas došlo na punkové helekačky, ani s nimi o žádné líbeznosti nešlo. Z poslední desky se dostalo na nejhlučněji kalibrované "Bog" a "Me and J.D.". K nim upomínku na rané nesmlouvavě hardcorovové tíhnutí kapely přihodil trojí kopanec z debutového, dnes už třicetiletého alba "Kings of Punk". Rozkohoutěný Jerry A. se držel celou koncertní hodinu v útočném rauši s nadopovaným tikem v zátylku a vypadal, že snad chce v klubu vyprovokovat více přímé přesdržkové, než co se mu dostávalo z namletého kotle. Buď v sobě něco měl, nebo to už na něm ani nejde poznat. Tvrdé hudební opium dokázal se svou bandou v zádech dealerovat a dávkovat znamenitě. V kvantech bourajícího hardcoru se našlo místo i pro rytmičtější pankárny. Ze své možná nejpunkovější desky "Feel the Darkness" POISON IDEA zahráli hned čtyřikrát, hlavně sborovou "Plastic Bomb" a z hlavy nevytěsnitelnou "Taken By Surprise". Znovu se ukázalo, že malý zavšivený klub je i pro velkou zavšivenou kapelu místem tak akorát, když všechno pospolu ladí. Vyšťavený Jerry A. slíbil vyšťavenému doupěti, že se s kapelou k nám za rok vrátí. Snad tedy POISON IDEA své současné turné doklepou ve zdraví a Jerry A. na něj nebude vzpomínat s další amputovanou částí těla, jak se mu stalo po předchozí šňůře po starém kontinentu. Punk sice není mrtvý, ale u lidí se nesmrtelnost ani s punkem nenosí.

setlist: Punish Me, Cold Comfort, Short Fuse, Me and J.D., Crippled Angel, Taken By Surprise, Just to Get Away, Romantic Self Destruction, Cop an Attitude, Alan´s On Fire, Bog, Calling All Ghosts, Out of the Picture, Hangover Heartattack, Plastic Bomb, Marked for Life, Drug Revival


--
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama