NECROMANTIC WORSHIP – „Spirit of the Entrance Unto Death“ / „The Calling...“

25. června 2016 v 14:13 | RaznAgul |  recenze
Holandští uctívači lovecraftského kultu NECROMANTIC WORSHIP měli vskutku jepičí život. Za své krátké trvání se jim ale podařilo zosnovat dvě demonahrávky, které v zorném úhlu zasvěcených citelněji pohnuly nejnižšími tektonickými deskami blackmetalového podzemí. Po úctyhodném antré očarovaném kazetami "Spirit of the Entrance Unto Death" a "The Calling..." se od nich čekaly už jen další velké zázraky. Jejich úsvit však nedávno utnul, k nemilosti všech poznamenaných, zaklínač družiny Ghûllzaraën. Jak sám uvedl, po jedenadvaceti letech oddaného uctívání temného řemesla se rozhodl zcela stáhnout z hudební scény a nadále se plně soustředit jen na vlastní duchovni vývoj na okultní stezce. S jeho rozhodnutím zašli i slibně nakročení NECROMANTIC WORSHIP. Zůstalo po nich v úhrnu půl hodiny ceremoniální ďablérie, otevírající nedozírné propasti vnitřních i kolemjsoucích prokletých světů. Jejich blackmetalovou liturgii propsalo starořecké nesvaté písmo a tradice helénských metalových kongregací. Předlohu jim dala nechvalná Kniha mrtvých. Hlavní party odvedly pozdvižená basa, pohromné kůrní klávesy, překvapivé heavymetalové výjezdy kytar a zádušně nasyčený vokál. Provolávání z obou nahrávek přivedlo k životu monstrozní stíny, které jistě budou ještě nějakou chvíli bloudit po zemi i bez svých původců.


Pomni, duchu rudé oběžnice, Nergale, bože války! Vzývám tě od velké brány našeho Pána šamaš, z míst sluneční sféry! Duchu záře nad bojištěm, otevři dokořán bránu, otevři bránu smrti a nech mě vstoupit! Třískladbové demo "Spirit of the Entrance Unto Death" je z velké části blackmetalovou ceremonií odříkávající řádky Necronomiconu. Ambientně podložené invokace se po vyvolání pekelných sil pozvolna spouští do rejdění, které s baskytarou vzorovanou nad tepajícími bicími a vyprošťujícím heavy sólováním vrcholí v jediné skutečné skladbě nahrávky "The Dark Young of Shub Niggurath". Smrad otevřeného hrobu provází sytě černá, chapadlovitá stvoření, jejichž hemžením rituál vrcholí a předznamenává příchod kultu Vnějšího božstva. Temní mladí nadělají v hlavě své. Odsud pochází posedlost čerstvě vylíhnutou muzikou z doupat nekromantické zbožnosti.


Šarlatová běhna se vecpala do chrámu Páně a za zoufalého štkaní ministrantů svedla cudného kněze. Posedlá mocnostmi ze zásvětí, ulehla před oltář a nabídla se bohoslužebníku v otřesném chtíči. S rekvizitami temné energie, kalichem hříchu a posvátným karabáčem, v ostudném spojenectví oba oddali se službám pekelným. Příběh skladby "The Scarlet Whore" uvádí druhou demonahrávku naší padlé okultnosti. "The Calling..." se od ritualizovaného prvního počinu výrazněji posunula k regulérním metalovým skladbám. Patří jí hned tři, proložené kratšími zlovolnými mezihrami. Z toho poslední kus je nepůvodní, v coververzi vyseknutá poklona kapelou tolik obdivovaným starořekům Necromantia. Na přístupu ke svěcení r'lyehských stvůr se příliš nezměnilo. Jen snad kytarově krapet přihoustlo a rytmika už nenese tak výrazný podíl na tvarování muziky. "The Calling..." zcela otevřelo bránu k zapovězeným světům a současně uzavřelo krátkou kapitolu padlých liturgií NECROMANTIC WORSHIP. Jen Ghûllzaraën může tušit, jestli Staří, až jednou odprovodí lidské plémě do záhuby, vyřvou svůj velkolepý návrat.

(Obě demonahrávky vyšly na kazetách u Nuclear War Now! Productions)

datum vydání: červenec 2015 / březen 2016
původ: Holandsko


seznam skladeb:

"Spirit of the Entrance Unto Death"
1. Nergal, The Raging King
2. Conjuration of the Fire God
3. The Dark Young of Shub Niggurath

"The Calling..."
1. The Scarlet Whore
2. Charon
3. Of Great Nga'ryeth
4. The Calling...
5. Faceless Gods (Necromantia cover)

==
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama