Původní rozhovor s INVINCIBLE FORCE

6. července 2016 v 0:33 | RaznAgul |  původní rozhovory
Prostřednictvím rozhovorů pod hlavičkou "sedmi pekelných bran" chci představovat kapely, které mi v poslední době zasáhly mé metalové srdce. V sedmi otázkách otevírám prostor pro ty, kteří tvoří metalovou muziku v pravověrném duchu, se skutečným zapálením a undergroundovým přístupem ke svému dílu.
Moji úplně první heavymetalovou nahrávku, zkopírovanou na několikrát přemazaný, pomuchlaný pásek, jsem poslouchal potají a měl při tom dost nahnáno, že mě doma načapou a kvůli té zlotřilé věci, která poprvé vzbudila mé nadšení a dychtivý zájem o ďáblovu muziku, bude pořádný průser. Od těch dob uběhlo bezmála třicet let a metal dnes už zdaleka nemá tak nebezpečnou pověst jako kdysi. Ale díky kapelám jako jsou chilští INVINCIBLE FORCE, stará dobrá kovová muzika si i v nových vtělenich stále uchovává cosi z dávného znepokojujícího pnutí. Některá zčistajasna počatá stvoření hnedle vyrukují s plnou porcí muziky vsazenou na debutové album, jiná se léta lopotí s hrstkou skladeb roztroušených po demáčich a splitkách a čekají, až dozraje jejich čas na první velkou desku. Sedm zatracených let trvalo INVINCIBLE FORCE, než se dotloukli od svého prvního dema "Black Ritual" k loňské prvotině "Satan Rebellion Metal". Fošna pobitá proklatým thrashem z dob dávno minulých je po zásluze velkým albem. Nejen o ní jsem si povídal s bicmenem kapely Skullfukkem.

I. Bylo to dlouhé čekání, než jste vykopli debutovou desku, k něčemu dobré pro kapelu samotnou a pro zrání vaší muziky?
"Nepovažuju to za nějakou přednost, neměli jsme nic takového v úmyslu. Tvořili jsme muziku prostě tempem, které nám sedělo, a nemělo smysl se někam hnát. Ale na druhou stranu je pravdou, že celé to dlouhé čekání nás kamsi posunulo a "Satan Rebellion Metal" je toho odrazem. Získali jsme více zkušeností s hraním i skládáním. To album však rozhodně není naše konečná. Je před námi ještě pořádný kus cesty."

II. Co je "k ďáblu rebelské" na vaší muzice v době, kdy se metal už téměř stal všeobecně přijímanou součástí hudební zábavy?
"Název desky pro nás vystihuje nesmrtelnou podstatu metalu. To, čím je a čím by měl vždy zůstat, tedy všeničící vzdornou silou, krvežíznivou agresí kypící z podzemí! Sereme na trendy a na to, jak se lidová zábava snaží plést do metalu. Každý, kdo si pohrává s takovými trapnými falešnostmi by měl odprejsknout a rovnou chcípnout!"


III. Z osmi skladeb debutu je jedna, s názvem "Unholy Trinity", staršího data. Objevila se už na vašem dřívějším splitku s krajany Nuklear Strike. Proč jste z minulosti vyhrabali právě tuhle věc? Co je na ní tak zvláštního, vedle slov v refrénu, které daly název vaší prvotině?
"Ta skladba na naši první velkou desku rozhodně patří. Představuje pro nás spojnici mezi minulostí a dneškem kapely. Takže s nadsázkou řečeno, šlo vlastně o jakési dějinné důvody, které nás přiměly ji na desku dát. A taky nám přišlo vhodné zakončit nové album starým flákem. "Unholy Trinity" je kurevská namydlenost a zatraceně nás baví hrát ji živě."

IV. Z desky mě nejvíc baví kytarově našvihaná "Desolation" s riffem oktávově zvednutým do refrénů. Náramně čistí vzduch nad jinak spráskaným metalovým soundem. Máte v záloze více takových osvěžujícich věcí, které třeba vytáhnete pro další nahrávky? Nebo se budete až do konce života držet spíše v přímém směru ostře odpalovaného metalu?
"Asi to tak cítíš, ale my jsme takto nepřemýšleli. Děláme muziku, která nás baví, odvázanou, bez nějakých přísných stylových omezení. Každá naše nahrávka se proto nějak odlišuje. V zásadě ale chceme dál hrát temný, zdivočelý metal smrti, který v nás vyvolává nutkání skončit to likvidačně na tomto světě! Naše příští nahrávka bude znít různoroději..., však si počkej a uvidíš."


V. V textech hodně používáte biblickou symboliku. A vedle toho třímáte metal jako "zbraň k mučení křesťanských duší". Jaký máte vztah ke Svaté knize, jejímiž symboly nabíjite ostré k boji proti zbožným lidem?
"Občas používáme biblických obrazů a převracíme jejich smysl, abychom je ponížili. Shazujeme důstojnost dogmatické víry a obracíme ji v rouhavou agresi proti sobě samé. Text skladby o ohněm plivající abatyšé "Fire Spitting Nun" je toho názorným příkladem. V zásadě jsou ale naše texty dost přímočaré a vševysvětlující."

VI. Album "Satan Rebellion Metal" vyšlo ve všech třech fyzických podobách, na vinylu, CD i kazetě. Kdybys byl fandou INVINCIBLE FORCE, který formát by sis sehnal a proč?
"Asi rovnou všechny tři. Každý totiž má něco do sebe a zní trochu jinak. Vinyl hraje neskutečně a byl i jinak, speciálně pro toto vydání, namixovaný. Kazeta zní taky výtečně, zvlášť bicí na ní vynikají (a její B-strana obsahuje naše dřívější splitko s Nuklear Attack). Vydavatelé si se všemi třemi verzemi alba znamenitě pohráli."

VII. Je něco, co by mohlo zastavit a porazit nepřemožitelnou sílu?
"Kocovina, nekonečné drogově-alkoholické jízdy, srdeční kolaps. A asi by i stačilo rozstřelit se při nadsvětelné rychlosti."

Díky za rozhovor a vaši prokletou muziku. In Nomine Dei Nostri INVINCIBLE FORCE Excelsi!
"Díky za zájem a podporu! O naši muziku si může kdokoli napsat na invincible.metal.force@gmail.com. 666!!"==
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama