CONCATENATUS – „Meditation Through the Inner Vortex“ / „Aeonic Dissonances Beyond Light's Consumption“

14. září 2016 v 20:19 | RaznAgul |  recenze
Vyprázdněné temné světlo oslepilo smrt, kterážto do nepokojných nocí pohnala duše dychtící po spasiteli. Duše tápající a nevědomé, že umírající kralevic Boha z moci kříže zbloudil ve víře a v prokletí pošlapal svůj majestát. Že nebude to on, kdo za úplného zatmění slunce a odcházejícího svitu měsíce sáhne si k rozbřesku. Tak svádějí ke svému následování chilští blackmetaloví psanci CONCATENATUS na svých dosavadních dvou krátkých nahrávkách. A hned nutno říct, že u potrefených se nemusí obávat o vyslyšení. I za své skromné trvání s útlou tvorbou si totiž mají pro co sáhnout a roztočit s tím žeň svých meditačních hrubosrstých vírů, stahujících koňskou silou pod hladinu černě vřící krve. Tam usedají v početné lóži luciferiánských heretiků po levici toho, kdo nekázal v Knize pro svět světlo, nýbrž sám se ho chopil a opovážlivě jej pod povrch snesl. CONCATENATUS povstali, jak mnozí dnes, z rituálních temnot. Dříve, než je ony zpátky pohltí, nebude pokleslým pudům na škodu pustit se do bandy nekřtěnců a nechat se jimi podobojí dvou nahrávek zaříkávat.

Úvod do chilského ďábelství podal dvouskladbový demopásek "Meditation Trough the Inner Vortex". S ním začala odkudsi doléhat nesnesitelná, vzdálená volání, která vnukla obrazy zlomu pozemského prostoru v nesmrtelném čase a rozestřela je do hluboce zbožných dramat. CONCATENATUS se od kolébky nechali posednout ritualizovaným black metalem, černou liturgií, která si bere dílem z podpáleného peklení, pohlcujících magických vratek i horečnatých chrámových zaříkávání. Vtíravě přiostřenými kytarami a jedovatě rouhavým veršem pustili žilou z pobitého kříže, aby se napojili pro své padlé meditace. Demonahrávka, ač naplněná jen dvěma skladbami a spiritistickým oparem v intru, představuje kapelu při plném duchovním vědomí. CONCATENATUS se dali všanc temným silám a podškrtli s nimi dohodu v rukopisu, který jim nechává urvat kus podzemní slávy zaprodanců. A k ní jistý osud horoucích pekel.


K čemu se chilské plémě přihlásilo svým prvním dílem, to následovali na letošním EP "Aeonic Dissonances Beyond Light's Consumption". Zatvrzelost svého metalového přesvědčení potvrdili i tím, že k novým třem skladbám na cédéčko vložili také své demomeditace skrze niterná víření. Znova se duše pustily brodit obřadnou hnilobou, aby ukojily svůj hlad, vzepjaly se k prvotnímu ohni a před branou chaosu otočily klíčem k hadaiku. Znova se zakouší uhrančivě přiostřené rituály. Odměřený bicí takt a zašlý lesk strun omotaných kolem zardoušených krků zavibrovaly seancí možná ještě výrazněji než dříve. CONCATENATUS se navíc uchýlili k delším přeříkávaným litaniím, které umocnily jejich zhýralou zbožnost. A též k blackmetalovému násilí, jež skončí popraskem v chrámu a jeho úplným obrácením v prach.


(Demo "Meditation Through the Inner Vortex" vyšlo v limitované edici 100 kusů kazet, EP "Aeonic Dissonances Beyond Light's Consumption" v kompilaci s demonahrávkou na CD, obojí u labelu Totenmusik)

původ: Chile
datum vydání: říjen 2015 / duben 2016


seznam skladeb:
Meditation Through the Inner Vortex
1. Intro
2. Unreachable Dawn
3. Echoing Cacophony
Aeonic Dissonances Beyond Light's Consumption
1. Aeons
2. Interlude - Barren Knowledge
3. Hodie Mihi, Cras Tibi

==
 


Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 15. září 2016 v 7:14 | Reagovat

Concatenatus jsem slyšela, je to slušný, smrdí z toho peklo na sto honů, ale chtělo by to trošku promakat....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama