DESET SFÉR KLIFOTU: Čtvrtá sféra - A'arab Zaraq (kapitola z knihy Thomase Karlssona "Kabala, klifot a goetická magie")

4. října 2016 v 20:49 | RaznAgul |  okultistické čtení
A'arab Zaraq je nejzazší astrální úrovní na noční straně kabalistického stromu. Světlý protějšek této klify představuje sefíra Netzach. Netzach znamená vítězství, přičemž vítězství je stěžejním prvkem také v temném protipólu sefíry. Klifa A'arab Zaraq ztělesňuje boj. Síly této klify jsou vyvolávány temným magikem za účelem vítězství v životních zápasech. Ke klifě přináleží, ve svých démoničtějších vtěleních, váleční bohové Odin a Baal. V kabale je Baal považován za démonického vládce A'arab Zaraq.

Symbolem sefíry Netzach je holubice, jež představuje lásku, čistotu a pokoj. Symbolem klify A'arab Zaraq je havran, samotný název klify se tedy dá přeložit slovním spojením "havrani rozkladu". Havran vystupuje jako černý protějšek holubice a představuje boj a bouři, ale také vášeň, hřích a zakázané vědění. Živí se ostatky mrtvých na bojišti jako osvobozený duch smrti. Je rovněž ptačím poslem, který přináší zprávy a proroctví; je osvobozeným vědomím magika, které, rozptýlené jak Odinovi havrani, shromažďuje vědění a moudrost.


Havran symbolizuje magikovu duši vznášející se v extázi, jež je následkem střetu mezi životem a smrti během klifotického zasvěcení. Magik si prošel symbolickou smrtí, pozbyl obavy ze smrti skutečné a ve stejný okamžik se naučil tomu, jak nově žít. "Zasvěcení ve smrti" je započato právě v klifě A'arab Zaraq a dovršeno temným osvícením v následující klifotické úrovni Thagirion. Havran prolétává nad černým jezerem snových přeludů, skrze závoj Paroketh oddělující astrální a mentální rovinu. A'arab Zaraq je posledním milníkem astrální úrovně.

Zde vládnou temné emoce. Zde se vybíjejí bouře zakázaných pocitů a obskurní pudovosti. Magik se zde setkává s výbušnou tvořivostí. Klifa A'arab Zaraq je spojována s uměním a hudbou, je hájemstvím romantického poetismu a jeho vzpoury. Adept zde však také může nalézt záhubu, pokud není dostatečně zaměřen k dosažení následující úrovně Thagirion a nenásleduje cestu havrana k Černému slunci.

V klifě A'arab Zaraq se magikovi dostává černého křtu. Zatímco v duchovní tradici světla se, například, při Ježíšově křtu objevuje holubice sefíry Netzach, při křtu temného magika vystupuje havran. Klifou stoupá potopa, která zaplavuje starý svět, aby bylo vytvořeno místo pro svět nový. Magik prochází alchymickým stupněm Nigredo, v němž umírá a opouští starý svět. Po přijetí černého křtu magik, podobně jako poutník na Stezce levé ruky, zanechává za sebou vše, co nesouvisí s údělem magické cesty. A'arab Zaraq je jako pták, který opouští své vejce na cestě k Thagirionu a mentální úrovni. Spisovatel Hermann Hesse ve své knize "Demian" tento proces popisuje následovně:

"Pták se odpoutává od svého vejce. Vejce představuje svět. Kdo se chce znovuzrodit, musí rozdrtit svět v prach. Pták se vydal na cestu k Bohu. Bohem je Abraxas."

K sefíře Netzach patří čistě bílá Venuše, ke klifě A'arab Zaraq její temné dvojče. Černá Venuše se nazývá Venus Illegitima a představuje bohyni perverznosti. Její erós je jalový v pozemském světě, ale naopak plodný ve vnitřním světě magika a na vyšších úrovních zasvěcení. S pomocí temné planety se může magik zrodit pro vyšší světy. Magik se zrodí jako vlastní potomek a sjednotí se se svým já na vyšší úrovni, stane se démonem. Venus Illegitima je pak matkou takového démona. Démoničtí potomci jsou stvořeni sexuálním spojením pozemských a duchovních bytostí. Bibličtí bastardi Nefilové (Nephilim) se zrodili spojením nebeských synů a pozemských dcer. Magikovo vyšší jáství neboli jeho démonická podstata přináleží pak až další klifotické úrovni.

(příště: Pátá sféra - Thagirion)

==
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama