SHRINE OF INSANABILIS – „Disciples of the Void“

4. října 2016 v 21:02 | RaznAgul |  recenze
Nejistotou roztřesené myšlenkové doteky, které ve světě zabordeleném věcmi tápou po prázdnotě, dovádějí až za hranici příčetnosti. Esenciální podstata něčeho tak neuchopitelného, jakým je prázdno, se zarputile brání prosvětlení. Pokud sama vůbec existuje. Ledaže by se prázdno pod tlakem zjitřené mysli odsunulo do těch nejpropadlejších výšin, prohlásilo za arcibožské hájemství troufalých andělů a cesta k němu za svatost lidských pohůnků. Pak už je hodno následování. Svými představami se jej pustili sledovat a naplňovat němečtí blackmetaloví okultici SHRINE OF INSANABILIS na své prvotině "Disciples of the Void". A patřičně se k tomu zahalili do tajů osobní nepřístupnosti a sotva polapitelných metafor své černosírné muziky.

Zrod kapely se datuje ke dni vydání debutu, s prací na nahrávce ale začali o mnoho dříve. Na desce se tak objevují vedle zčerstva ukutých skladeb i věci roky vyzrálé. Kapela se nechala slyšet, jak si zakládá na tom, že její bytí nikdy nemělo být jen na zkoušku, že svým prvním albem učinila hned rozhodný, vyspělý krok na cestě k vlastnímu výkladu a pochopení mystéria. Kdo by snad mohl mít pochybnosti nad svatými obrázky svíčkových zakuklenců a až příliš watainovským tónem jejich desky, dostal co proto na letošním Prague Death Mass. Od pekelné mašiny z masa a kostí, cele propečené do pevného sebevědomí a pronikavého výrazu. Strážci svatyně pustoprázdna, kteří se s nevyléčitelnou bázní sklání před Oním jako osvětlujícím prvopočátkem všeho, po koncertním zážitku rozlomili pečetě své esoterní podstaty a sestoupil z výšin do zhýralé bestiální pudovosti. Album "Disciples of the Void" nabylo zcela nových rysů.


SHRINE OF INSANABILIS uchopili středobod svého hudebního přesvědčení a roztočili prázdno. Až z jeho hoblovaného soukolí začala vzteky létat nepříčetná démonická božstva a třísky uhranutých oltářů. Učedníci pustých temnot se zarputile drží v nepolevujícím infernálním rejdění a bezohledně podpalují rajské zahrady se všemi mosty k nim. Kapela na desce překročila svůj watain. Silně svádí k přemýšlení o provařených pramenech, z nichž prýští její rozprouděné kytary mířené do výšek i ubité hutným spodkem, a hned při tom infikuje svou vlastnoručně přimíchanou jedovatostí. Žahající černá alchymie skladeb "Invocation" a "Cycles & Circles" zanechává trvalé následky. Nad kahany s knoty hadích těl si připaluje rozdrcenou podstatou stvoření, aby ji v rozrušených blackmetalových vichrech rozprášila po očištěných pláních nového zření. Všecky urážky spásy, jako v preludiu "(...........)", a pekelný smrad hromobití v "Acerbus" i všude kolem svědčí o tom, co bestiální banda v jedné skromné chvilce poodhalila ze svých úmyslů. Totiž že "Disciples of the Void" má být pouze prvním krokem do nedozírných dálav, vypořádáním se s pustým propadlištěm bytí, jemuž vévodí satanské síly, a předstupněm světelného vykoupení. Ať se věci budou mít napříště jakkoliv, Světlo na úpatí prázdnoty již mistrně zalomilo svůj jas.

(Album vyšlo na CD i vinylu u World Terror Committee)

původ: Německo
datum vydání: září 2015


seznam skladeb:
1. End All
2. Ruina
3. Acausal Paths
4. (...........)
5. Invocation
6. Still of This Earth
7. Cycles and Circles
8. Acerbus
9. Omega

==
 


Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 5. října 2016 v 16:07 | Reagovat

Už jsem to slyšela, fajn výhul!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama