BRUTALLY DECEASED – „Satanic Corpse“

29. prosince 2016 v 21:17 | RaznAgul |  recenze
S průvodcem chcíplých milenců pod paží se skrze černopekelné víření dá dojít hodně daleko. Až k místům, kde se andělé oněmělí hadí řečí sotva opováží, kde se z tratoliště lidské bědnosti zvedají do horoskopu nebe zaprodaná znamení a kde se procesí zemřelých na své cestě potřetí požehnalo a sklonilo nad utlučeným satanským torzem. Tam se dělá prvotřídní oldskůlový death metal. Bestiální družina BRUTALLY DECEASED znova otevřela zažloutlé mapy mrtvých a přes zplundrované starošvédské krchovy zamířila do metalových výšin. Jejich třetí album "Satanic Corpse" vyzrálo na pranýři v rozkladném žáru padlé hvězdy vydatně a poměrně rychle. Jestliže kapela nechala své oddané vartovat od vydání své prvotiny "Dead Lovers' Guide" (2010) po jejího následovníka "Black Infernal Vortex" (2014) dlouhá čtyři léta, čas ke zrodu novinky už lze poměřovat poločasem rozpadu mrtvoly. Čas strávený s nahrávkou pak bude u těch, kterým se dostane do nadšených pracek, vsadím se, nezměřitelný. Album "Satanic Corpse" následuje mrtvolnou tradici s vytříbeným muzikantským umem a přesvědčivostí. V půlhodině nasekané do devíti skladeb vás za řepu stáhne pod ukřižovanou zem a rozemele do její kypré hlíny. Noví BRUTALLY DECEASED servírují způsob brutálního skonu, za jaký jim budete na věčnosti ještě dlouho vděčni.


Album stahuje na svou stranu tím, jak v zapeklitých nakládačkách čaruje s metalovou přízí a splétá s ní úklady k otevření jindy nedobytných brán hrdlořezných temnot. BRUTALLY DECEASED se do nich navážejí se sobě vlastní rozhodností a drajvem. Kapela už na své druhé desce posílila o dalšího kytaristu a z kytarového dvojmo nápaditě těží i na novince. Pro naložení ďábelské mršiny znova sáhli po dávné receptuře na morové deathmetalové riffy s osobitě rozvykládanými vyhrávkami. Oživující kytarová preludia jsou tím prvním tahákem, který přidržuje rozmetané kusy chcíplotiny v načaté hlavě, ať už jde o trylkování na návykovém melodickém podkresu v "The Art of Dying" nebo maidenovské heavy vzorování v dojezdu "At One With the Dead". Když se k takovým fajnovostem dále natráví silná hnutí z vyspádovaných bicí běsů a hrobního puchu Žlababova vokálu, nahrávka nabírá na deathmetalových kaloriích. V pokročilém stádiu rozkladu pak zapůsobí též skrytější skladebná tvořítka a vedle albových tutovek začínají vystrkovat své trkavé rohy i poslechově rafinovanější kusy jako struhadlovka "Epoch of Self-Denial" či překotná "Withstanding the Funeral". BRUTALLY DECEASED na své třetí řadovce hojně zúročili vše, co jim vlezlo pod kůži z okoukané smrtikovné klasiky i promluvilo z vlastní zaprodané duše. "Satanic Corpse" se tak směle může chlubit tím, že patří k tomu nejlepšímu, co domácí deathmetalové podzemí kdy vyvrhlo na zděšené boží světlo.

(Album vyšlo na CD v digipaku u Doomentia Records, jeho vinylová verze by se měla objevit v prvních měsících nového roku. "Satanic Corpse" je k poslechu též na bandcamp stránce kapely)

datum vydání: srpen 2016
původ: Česká republika


seznam skladeb:
1. The Art of Dying
2. The Disclosure (In the Circle of Thy Bowels)
3. Hostile Earth
4. Epoch of Self-Denial
5. Where No Gods Dare
6. Ruthless Cleansing
7. Withstanding the Funeral
8. At One with the Dead
9. In Torment We Shall Strive
==
 


Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 30. prosince 2016 v 7:50 | Reagovat

Výborně, Brutalláci vytáhli další fošnu, super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama