TEMPLE BELOW – „The Dark Goddess“

6. prosince 2016 v 21:37 | RaznAgul |  recenze
Při soutoku nízkých astrálních proudů, které splavují nejnezkrotnější a nejtemnější energie známé člověku, andělům, démonům i Bohu, byl vystavěn podsvětní chrám. Svatyni vztyčili na základech mystérií a z oddanosti ryzí, pustošící síle, jež se projevuje skrze mistrovství smrtícího black metalu. Jako přístřešek pro sešlost pekelné lůzy svolávané ke zvrácenému obcování, které má otevřít oči vidoucím a uvrhnout do nejděsivějšího prokletí všechny falešné proroky. Chrám, který povstal z propastných hlubin, má na svém průčelí vytesán nápis Hekas hekas este bebeloi! (Kliď se odsud, všecko světské!), pochází z helenizovaného Chile a nazývá se TEMPLE BELOW.


Padlé oficium je sice výřečné co do věrouky, ale po celých deset let svého trvání přísně střeží identitu svých řad. Proslýchá se, že vyrašilo z někdejších sestav chilských Slaughtbbath, švédských Bestial Mockery a řeckého metalového podhoubí. Jména a životy smrtelníků však hrají prachnicotnou roli při naplňování Nejvyššího cíle. Černomagický metal smrti jejich letošního EP "The Dark Goddess" využívá lidských skořápek ryze účelově. Otevírá démonické nádoby duší, z nichž plane černý oheň, prýští hymny pekel a teče život k bezdušným temným bohům. Bohům, kteří se během rituálů nadechují v oparu svařených alchymických lektvarů, zjevují v záblescích čepele posvátné dýky i ve zkázonosných myšlenkách spoutaných nevyřčenými zaklínadly, jež výlučně slouží majestátu temné Isis. Duchovní vypětí vložené do skládání a nahrávání malé desky bylo tak silné, že původní sestavu TEMPLE BELOW po dovršení díla zcela rozmetalo. Pozůstalý, hlavní mág kapely Necrophagous Acolyte zkázu chrámu přičítá svým nekompromisním postojům v muzice i přesvědčení, které jeho druhové zrovna nemuseli pobrat. A jedním dechem dodává, že někde v dáli času jistě nadejde den, kdy jeho svatyně s pompou opět povstane.


Čtyřskladbové EP "The Dark Goddess" je i bez vědomí jeho esoterických souvislostí čarující nahrávkou, s koňskou dávkou promyšleného black-deathového zápolení o klid duše. Mantry vpletené do osnov skladeb v magické průpravě poslechu zbavují smyslový svět povrchové slupky. Úsečné výpady bicích v něm zanechávají štěpné rány a vrnivá kytarová ostří jej seřezávají na hlubinnou prapodstatu, kam světlo nedopadá a kde se to hemží zježenými ďasy. Při poslechu EP vnímatelná skutečnost kolem ztrácí smysl svého bytí. Náš chrám pod povrchem jej pak zcela přebírá a naplňuje po svém. Ze smrtelného kovu hrnutého kapelou do rozeklaných propastí povstávají nové trůny. Ten ústřední pro temnou bohyni, kterou do služeb padlé svatyně povolává mysteriózní ambient v samotném závěru nahrávky. Malou desku od TEMPLE BELOW lze poslouchat jako strhující deathmetalovou řež zasaženou sabatickým prokletím. A když se při poslechu dostane záblesku myšlenky, který náhle protne mysl ponořenou do stavu metalového vyšinutí, když se pak takové jiskření mysli promítne bez nejmenšího zkreslení do příčetných představ, znamená to krok blíž k pochopení posledního smyslu světa, k poodhalení závoje mystéria. A taky k pochopení nejniternějšího, rituálního významu krátké nahrávky "The Dark Goddess".

(EP vyšlo na digipak CD u Blood Harvest a na vinylu u Iron Bonehead, k poslechu je na bandcamp stránce labelu)

původ: Chile / Řecko
datum vydání: leden 2016


seznam skladeb:
1. May Worlds Bleed for Her Honour
2. Mahavidya Cchinnamasta
3. Ave Trivia Ekati
4. Boszorkányság; A fekete assozny arnyeka

==
 


Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 7. prosince 2016 v 9:34 | Reagovat

Á, jdu si doplnit své metalové vzdělání, díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama