LUCIFER'S HAMMER – „Beyond the Omens“

25. ledna 2017 v 14:36 | RaznAgul |  recenze
Chilské luciferovo kladivo tluče nadšením pro tradiční heavy metal a svým debutem "Beyond the Omens" uhodilo nadmíru přesvědčivě. Tedy přesvědčivě pro ty, kteří stále ještě věří v sílu těžkotonážní klasiky a ani při novodobém kříšení kovem opásaných mocností se jim nepřestávají ježit chlupy na těle. Santiagská trojice heavymetalových buditelů správně pochopila, že s podepsanou pekelnou smlouvou v kapse se muzika dělá snáz. Vřící vlastní krví se tak podškrtli rovnou arciďáblu. Pak zaveleli mu metalovým hybaj a nechali se povláčet sešeřelými hvozdy, do jejichž bludné hloubky se volá o život a ozývá se smrtí. Tam poprvé zahlédli temná heavy mystéria, která dala vzniknout nejprve třískladbové demonahrávce "Night Sacrifice" a o pár let později první velké desce, tedy současnému "Beyond the Omens". Po široce zvěstovaném kazetovém demu se krátce po vydání jen zaprášilo, a tak si luciferští řemeslní učni mohli nad prvotinou hrát s již notně nabuzeným sebevědomím. To se do nahrávky plně otisklo. LUCIFER'S HAMMER uváleli klasiku jak přes kopírák zralých osmdesátých let, protože jsou s nimi k nerozeznání od stylotvorných předků srostlí.


Úvodní demokazeta s plným názvem "Night Sacrifice (Demo MMXIII)" vyznívá ještě poněkud neotesaně a podzemně. Už i na ní se ale objevuje kytarová výživa, která tolik posilňuje následující albovou prvotinu kapely. Za svůj podsaditý, hlušnější výraz vděčí demo z velké části svému formátu. Protože jako se LUCIFER'S HAMMER nehnuli z heavymetalového pravěku, tak se nikam nepohnuli ani ve vlastní tvorbě. Tři léta k nové nahrávce jim jen prospěly při tříbení muzikantského umu. Na "Beyond the Omens" jsou už tak vyhrátí, že si troufnou do čela vpálit našlápnutou instrumentálku jako nejdelší skladbu alba a ještě ji po sobě pojmenovat. Vedle ní jsou na desce pak jen další podobné heavymetalové jistoty. O opanování výrazu muziky se tahají pozorná, mnohotvárná sólování se štiplavě jímavými vyhrávkami, než je pod sebe strhnou rázné bigbítové kovadliny a překryjí Hadesovy zpěvy s bohémsky laděným kovem v hrdle. LUCIFER'S HAMMER se ve své heavymetalové otevřenosti nadechují zapáleným mládím a dýchají nevtíravým tajemnem. Ke své svižné průklepové jízdě si přihnuli lektvary z omamných recepisů, aby blýskavou metalovou přitažlivost vyvážili magicky zastřenými vnadami. A tak se jim z notorické klasiky podařilo vytlouci a vyčarovat nové, neoposlouchané kouzlo.

(Prvotina "Beyond the Omens" vyšla u Shadow Kingdom Records na CD, vinylu i kazetě, album je k poslechu též na bandcamp stránce kapely.)

datum vydání: březen 2016
původ: Chile


seznam skladeb:
1. The Hammer of the Gods
2. Lucifer's Hammer
3. Dying
4. Shinning Blade
5. Black Mysteries
6. Nightmares
7. Warriors
8. Beyond the Omen

==
 


Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 26. ledna 2017 v 16:37 | Reagovat

Ta placka už mi prošla pařáty a je to opravdu hevík z osmdesátek. Neuškodilo to, potěšilo to, nic převratného to není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama