SOL SISTERE – „Unfading Incorporeal Vacuum“

14. února 2017 v 20:24 | RaznAgul |  recenze
Slunce v nadhlavníku chilské blackmetalové hroudy nadělalo pořádnou rutyku. Rádo by bylo do nebeských výšin přivábilo duše zmítané temnou vášní a rozkrylo jim význam světla. Přišlo to na něj ve chvíli, kdy se na trůnu kozoroha zbavilo svých hlubokých stínů a nabídlo nejkratší cestu přímého vzestupu k sobě. Ve dvojznačnosti svého poslání však nepřestalo zračit svět přetížený symboly smrti. V nich žárem dál rozpékalo puch zásvětní prázdnoty a ozvuky umlčeného bytí. Každý rozbřesk hvězdy odkryl v jinotaji omamnou naději na duchovní vykoupení i zviditelněné pozemské prokletí. A tak se chilským okovaným heretikům SOL SISTERE stalo slunce ve svém zvratu vzývanou, stejně jako obávanou, modlou. Kapela krátce po svém vzniku před třemi lety vydala EP se strohým názvem "I" a loni pak debutové album s podstatně nápadnějším pojmenováním "Unfading Incorporeal Vacuum". Svou tvorbu od začátku zasvětili mystériu slunovratu. A protože se hvězda v jejich jižní domovině odráži na své pouti od obratníku, který je v esoterních naukách spojen s duchovním zasvěcením, jejich povaha se stala luciferiánskou.


Co do hudební roviny se SOL SISTERE našli v náladově působivém, neurvale podbitém black metalu. Svou první desku usadili v rozlehlých šerosvitných scenériích, které z dusivého podloží třeštícich černých kovadlin dávají rozvíjet se přepestrému kytarovému krasobolu. Tím si umí získat. Stejně jako smyslem pro velké věci nahoře a jejich smrtelný dopad na zem. Může se zdát, že "Unfading Incorporeal Vacuum" používá s každou skladbou jednu a tutéž fintu, jak učarovat. Spočívá v podobně vystavěných melodiích se silně přilnavým duchem. Skladby ale dávkují své sériové kouzlo tak promyšleně, že jej nikdy nelze zcela prohlédnout, a album si tak ke svému okamžitému šarmu stále ponechává cosi z niterné uzavřenosti, neméně lákavé. SOL SISTERE hned s první skladbou plně vtáhují do svého magického rozpoložení nad drtivou černozemí a na stejné notě umějí držet po celou desku. Vědí o svém vytříbeném citu pro scénické kytarové melodie a soustředěně z něj těží. Na nějaká překvapivá rozuzlení nálad se na albu nehraje. I tak se z něj s pokročilým poslechem můžou někomu vyloupnout místa, která v sobě ukrývají výjimečná hnutí. A padlé duše vybité ven z pozemských schránek pošlou po rozehraných paprscích strun vzhůru k nevyzpytatelně postavenému zářícímu božstvu.

(Album vyšlo ve formátu digipak CD a na vinylu u Hammerheart Records, celé k poslechu je též na bandcamp stránce kapely.)

datum vydání: červen 2016
původ: Chile


seznam skladeb:
1. Death Knell
2. Relentless Ascension
3. Deliver Us
4. Sight of the Oracle
5. Degraded Soul
6. Towards the Morning Sun
7. 6th Replicant
8. Seeker of Souls

==
 


Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 15. února 2017 v 11:14 | Reagovat

Lahůdkový výšleh, díky.

2 Mystic Mystic | E-mail | 26. února 2017 v 15:03 | Reagovat

Skvělá fošna!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama