Report z koncertů SECTESY (Exit-Us Praha, 17.3.2017) a SHAMPOON KILLER (Modrá Vopice téhož dne)

20. března 2017 v 18:39 | RaznAgul |  reporty
Dvě pražské metalové akce v jeden den a na každé z nich kapela, která vám nedá spát. Takový stav nemusí nutně vést k dlouhému rozvažování, kam se na večer vrznout. Zvlášť, když místa dvou kovových dramat jsou od sebe, co by řepou dohodil, a jejich časový rozpis dává prostor k troufalosti. Co vypadalo zprvu jako pošetilost, jsem nakonec zákeřně provedl. V deathmetalovém naložení jsem proletěl z Exitu do Vopice, zvládl skvělé SECTESY i strhující SHAMPOON KILLER a zbytek bez pardonu pohřbil. Rozmar se mi vydařil. Večer s přepínacím programem mne dle chuti nejprve zaryl do kypré smrtikokovné hlíny, aby mě posléze bez milosti a šampónu zabil hluboko pod zem.

Na živé SECTESY jsem měl už nějaký čas spadeno. Přesně od chvíle, kdy mi jejich kytarista a vrchní hybatel Dejvy nad vršovickým rychlým pivem podaroval předloňské promo kapely "Possessed by Passion". SECTESY se na něm nadobro upsali staré švédské škole s osnovami ctěných Dismember a můžou být oprávněně pyšní, jak se jim v posedlosti podařilo oprášit deathmetalovou klasiku. Na spadnutí je nyní jejich druhé řadové album "In the Secretion of Upcoming Days". Vpád kapely do podzemního Exit-Usu byl načasovaný právě tak, aby ve mně ještě dále posilnil očekávání nové nahrávky. SECTESY během své koncertní půlhodinky přerovnali smrtce ztuhlé kosti. Set otevřeli kolotočovou klipovkou "Self-Deterioration" z tři roky starého debutu. A dál hráli vesměs své čerstvé věci, které by se měly objevit na nové desce. Patřila k nim i zombijovka "Eaten Alive", vymetená z už zmíněného promáče. Tučné kusy z vlastní tvorby pak proložili předělávkami "In the Blazing River" od Krabathor a "Sold Baptism" od Morgoth. S upalující bicí jízdou se prášilo za fiakrem a ostrozubé kytary mu prořezávaly volnou cestu vpřed. Kapela se v pařícím rozestavení sotva vešla na pódium. Jejich vokalista tak s povděkem obsadil široký rajón v přítmí hlediště klubu, kde v nepříčetném tranzu nakopával k životu mrtvá těla přihlížejících metel. A všichni dohromady v deathmetalovém tlaku lisovali z hrobní hlíny stoprocentní šťávu. Na závěr setu připomněli další skladbou z příchozího alba, že se kolem SECTESY znova dějou velké věci. Pokušitelé vomoučněného záhrobí se mají skutečně na co těšit!

SECTESY - skladba z nového alba "In the Secretion of Upcoming Days" (audio bootleg z koncertu)

na Souls of Underworld Parties 7 dále hráli: Kazisvět, Asgard, Bad Victim, Disfigured Corpse


O něco později a na jiném místě se death metalem likvidovalo disko. SHAMPOON KILLER mají na něj a podobnou lůzu pifku už od své předloňské prvotiny "666 The Battle of Discopylae". V době jejich hájení jsem tuhle povedenou chásku na pódiu ještě sotva vydýchával. Že jsem se časem stačil do jejich muziky pominout, má na svědomí jeden z dvojice vokalistů kapely. Žlababa si mě opravdovostí svého deathmetalového štvaní získal nejprve pro své starošvédské Brutally Deceased, pak pro rafinovanější Heaving Earth a nakonec i pro tohohle zabijáka šampónů. Vopičí extempore SHAMPOON KILLER mě utvrdilo v tom, že jejich muzika je dnes i pro mě tím pravým metalovým. Kapela roztočila své brutal deathového tornádo a doslova vypráskala z klubu duši. Cifron a Žlába na vokální střídačce metali své chroptící výpady do parketu a strhávali na sebe veškerou pozornost. Dovolit si to mohli, protože jim v zádech šlapalo perfektně seřízené žravé monstrum. Setlist poskládali půl na půl ze skladeb z debutu a věcí o něco novějších. Vůbec poprvé naživo zahráli rubající funglovku "Theatre for Brainless People" o reality show, zábavě to pro blbce. I tato skladba by se měla dostat na druhou desku kapely, kterou, jak prozradil Cifron, by mohli začít kout ve studiu snad na jaro příštího roku. Na novince se třeba objeví též následně roztočená "Return of the Commbats" o komerční bastadizaci kdysi undergroundových kapel. SHAMPOON KIILER šili plnou palbou do všeliké pakáže, nejvíce však do svých vykvaltovaných reprobeden. V klubu se pod jejich rozbuškovými decibely vířil střelný prach a před pódiem rozněcoval nedýchatelné dusno. Koncertní třičtvrtěhodinka utekla ve cválajícím tempu. Prodloužil jsem si ji cestou z klubu poslechem cédéčka"666 The Battle of Discopylae" a ještě stále při něm chytal dech.

setlist: Masses Have Flair, Fashion Apocalypse, Burn Dance Halls Down, Dead Trendy Leader, Theatre for Brainless People, Return of the Commbast, Massacre in Duplex, Boulevard - The Holy Bible, Youtuber

SHAMPOON KILLER - "Burn Dance Halls Down" + "Dead Trendy Leader" (audio bootleg z koncertu)

na Grind Shampoons Down V dále hráli: Efecto Despotismo, Kandar, Mortally Infected


==
 


Komentáře

1 Martas Martas | 20. března 2017 v 21:14 | Reagovat

Zdar, díky za fajn report ;-) je super, že i přesto, že jsme si opět dělili fans, tak večery dopadly v pohodě :-) jinak jedno info pod čarou..Barney v Sectesy nezpívá od roku 2014 :-)

2 RaznAgul RaznAgul | 20. března 2017 v 21:21 | Reagovat

[1]: Děkuji :) I za upozornění. Omlouvám se ti. Zmátl mě profil Sectesy na metal archives. Bárnyho už jsem dal pryč, jen asi ještě bude chvíli trvat, než se to z hlavní stránky blogu zduplikuje do odkazu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama