Sol Sistere zahrají spolu se Sorath a Goatcraft v pražské Modré Vopici

14. března 2017 v 19:09 | RaznAgul |  novinky
Na konci loňského roku jsem zde slíbil, že se The Heavy like Hell blogzine v roce následujícím posune o něco dál. Prvním krokem v tomto směru je úmysl čas od času, jak to příležitosti dovolí, uspořádat koncert kapely, jejíž nahrávka byla na stránkách blogzinu recenzována a následně s ní na tomto místě vyšel též rozhovor. Jde o další výraz podpory metalovému undergroundu, o kterou se The Heavy like Hell od svého založení nezištně snaží. Prvním koncertem bude červencové vystoupení chilských SOL SISTERE, kteří se o pódium pražského klubu Modrá Vopice podělí s plzeňskými SORATH a bratislavskými GOATCRAFT.

Chilská blackmetalová úderka SOL SISTERE se v červenci vydává na své první evropské turné a hned na jeho začátku se zastaví v Praze. Do povědomí širší undergroundové scény se zapsali svým debutovým albem "Unfading Incorporeal Vacuum", které jim vyšlo loni v létě u nizozemských Hammerheart Records. Kapelu s ještě čerstvým rodným listem tvoří protřelí muzikanti, kteří si v metalovém podzemí své domoviny už cosi odkroutili. V jejich muzice se snoubí bezhlavě přibité temno s uhrančivými náladami a zkušenost s ohnivým zápalem, který slibuje obrátit pražskou dřevěnici v prach.

recenze alba "Unfading Incorporeal Vacuum" zde
rozhovor s kapelou zde

Plzeňští SORATH patří bezesporu k domácím blackmetalovým legendám. Pod kotlem zatopili v půlce devadesátých let dnes už kultovním EP "Matache Chavala", vydatně přiložili deskami "Gnosis" (1998) a "Omnes Dii Gentium Daemonia" (2000), aby se pak naplno rozhořeli na bravurním, a zároveň posledním, albu "Vivimos en perpetua guerra" (2003). Pro jednu metalovou generaci se stali srdcovou záležitostí. A jejich žár ani dnes neuhasíná. SORATH nekoncertují často. Jejich vystoupení tak přidává modrovopičímu večeru na výjimečnosti.

Slovenští GOATCRAFT se dali do služby ďáblu na sklonku předloňského roku krátkou, ale o to výživnější nahrávkou "Όλεθρος". Poctivá blackeřina z dílny řemeslného kozla zaujala i slovutný label Iron Bonehead, který malou desku vydal pod svými křídly loni na vinylu. Muzika i padlé pódiové vigilie GOATCRAFT přinášejí nevšední temný zážitek. Klubová Vopice, která už zažila kde co, by před nájezdem téhle družiny měla začít myslet na poslední pomazání.

datum akce: 9.7.2017, 19:00
událost na facebooku zde


==
 


Komentáře

1 Dejv Dejv | E-mail | 15. března 2017 v 14:54 | Reagovat

Vypadá to na hodně slibný večer,Sol Sistere mě sice nijak zvlášt neoslovili ale rád se mrknu na trochu exotiky a třeba   pak přeskočí jiskra a já se tomu dostanu na kobylku.Sorath jsem měl hodně rád a koncert po spoustu letech bude určitě paráda a taky nostalgie.Goatcraft to je live naprostý rituáááál těším se...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama