Hetroertzen a Immolation v novém čísle magazínu Terrorizer

5. dubna 2017 v 18:23 | RaznAgul |  novinky
Podivíni v cizí zemi
Chile je překrásná země, ale samotné kapele a jejich duchovnímu rozměru toho příliš nenabízela. Proto před léty přesídlili do Švédska. Dnes je jejich sestava z poloviny švédská a zbytek se i jazykově s novým prostředím plně sžil, takže lze považovat HETROERTZEN už za téměř švédskou kapelu, říká v rozhovoru pro nové číslo časopisu Terrorizer bubeník a doprovodný vokalista temných magiků Deacon D (dříve Frater D). S novým, v pořadí šestým albem "Uprising of the Fallen" došlo v kapele k zásadnímu přeskupení. Hlavních vokálů se ujal kytarista Anubis, zatímco Deacon D s doprovodnými zpěvy nadobro zasedl za mu dávno souzenými bicími. Původně mělo jít jen o dočasné řešení, ke kterému se uchýlili, když jim předloni jejich koncertní bubeník oznámil odchod. Provizorium se ale nad očekávání osvědčilo, a tak se HETROERTZEN rozhodli dál pokračovat ve čtyřech a s přeskupenou sestavou. Na Anubisův vokální projev Deacon D nedá dopustit, posunuje prý kapelu k intenzivnějšímu, dynamičtějšímu a přímočařejšímu výrazu. Ten je z novinky "Uprising of the Fallen" skutečně znát. Z osmi skladeb alba Deacon D vyzdvihuje kus "The Trial", který v sobě pojímá vše, čím dnes HETROERTZEN jsou. Od akustických pasáží, až po old-school heavymetalové riffy. O duchovním významu ukrytém v jejich muzice se vyjadřuje ale jen povšechně. Od alba "Exaltation of Wisdom"z roku 2010 dál rozvíjejí své luciferiánské učení. A skrze gnosticismus a mystická zření se snaží probudit spící pro skutečnost, která je snad příhodnější pro jejich duše.Stará škola nerezaví ani v novém věku
Není tomu tak dávno, kdy tři členové IMMOLATION pravidelně vážili čtrnáctihodinové cesty autem z New Yorku do Clevelandu (Ohio), aby mohli se svým bubeníkem všichni pohromadě zkoušet na jednom placu. Dva původní členové v současné sestavě kapely, vokalista a basák Ross Dolan a kytarista Bob Vigna, společně s druhým strunařem Billem Taylorem a bicmenem Stevem Shalatym, tihle staroškoláci tělem i duší, si teprve nedávno připustili, že technický pokrok může i jim svědčit. Kapela dnes tedy funguje už na dálku, a že opravdu funguje, dokládá jejich aktuální, desátá deska "Atonement", praví v rozhovoru pro Terrorizer Ross Dolan. IMMOLATION dnes skládají muziku a zkouší skladby setlistu pro koncertní hraní odděleně, setkávají se až ve studiu nebo na první zastávce šňůry. První hraní pospolu prý občas dokáže zahaprovat. I tak se ale kapela cítí pevně v kramflecích a dokonce sebevědoměji, než kdy jindy za devětadvacet let svého dosavadního trvání. Vzali si poučení z kritiky, která se snesla na produkční stránku jejich předchozího alba "Kingdom of Conspiracy" (2013). Nejvíce jim v žaludku ležela bota s mechanickými, přeprodukovanými bicími. Na novém albu prý bicí znějí již jaksepatří přirozeně, basa až tak nevyčnívá a kytary mají dostatečný prostor k nadechnutí. Že už jsou to všichni staří fotři, se ukázalo loni ještě před nahráváním novinky, kdy kapelu ze zdravotních i osobních důvodů musel opustit kytarista Bill Taylor. Na jeho místo přišel další starý pardál Alex Bouks, známý z dřívějšího působení v Incantation či Master a nejnověji v Ruinous. A kapele to znova šlape. Ryzí vášeň pro death metal je tím, co i přes zatínající se zuby času drží IMMOLATION nadále při životní síle.


==
 


Komentáře

1 Dejv Dejv | E-mail | 6. dubna 2017 v 15:27 | Reagovat

Na Hetro jsem hodně zvědavý ukázky zněli po minulém nepovedeném albu nadmíru slibně a právě před chvílí mi bylo zvěstováno že originál ke mě připutuje v úterý tak doufám v pořádný poslechový rituál a hodně povedené velikonoce:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama