Report z koncertu ULTHA, WOE (Klub FAMU Praha, 18.4.2017)

21. dubna 2017 v 18:23 | RaznAgul |  reporty
Navštívit klub FAMU je jako zakopat se na několik lopat pod zem. Stísněná kobka se stropním klenutím cihlových stěn připomíná jakési odpočívadlo zrádných katakomb, kde bloudící rád složí na pár chvil hlavu, než vydá se na další objevitelskou cestu hudebním podzemím. V klubové komorní ponurosti naložené do krvavého přítmí se na večer usídlily dvě blackmetalové zlotřilosti, drásající německá havěť ULTHA a newyorkští odpadlíci WOE. Zatímco prvně jmenovaní si vytvářejí stále sebevědomější místo v setmělém metalovém undergroundu a svým aktuálním, druhým albem v tom zas o kus pokročili, ti druzí jsou se čtyřmi velkými deskami a rozšířeným věhlasem už slušně zabydlenou bandou. Oba spolky se řadí k atmosférickému blacku, v jejich muzice však nejde o žádné útlocitné zoufání. Naopak, své nálady umí roztočit s neslýchanou drsnosrstou bestialitou. Kapely, které se na koncertních pódiích objevují spíše sporadicky, se vydaly na společné evropské turné, které čítá deset zastávek a vrcholí vystoupením na holandském Roadburn festivalu. Jejich pražská štace se trefila přesně doprostřed šňůry. Podle různých indicií měla klub zasypat hromada temnotchtivých návštěvníků, publikum se ale co do počtu nijak nevymykalo zvyklostem u podobných akcí. Po setu předskakujících plzeňských nic a s pokračujícím večerem spíše ještě řídlo. To však pranic neubíralo na atmosféře uvnitř kobky, která dokázala patřičně naladěné kořistnicky rafnout a sežvýkat ve svém bestiálním chřtánu.

Těžaři hutného náladového tufu ULTHA se vyznamenali už svým předloňským debutem "Pain Cleanses Every Doubt". A albová novinka kapely "Converging Sins" směle pokračuje v drancující pouti setmělými zákoutími lidského nitra Jí také patřila stěžejní část koncertního setu. ULTHA během něj odehráli tři skladby. Jejich kompozice jsou předlouhé, takže víc by se jim do necelé hodinky na pódiu ani nevešlo. S prvními tóny se jeviště zcela ponořilo do neprostupné, temně rudé mlhy a kapela skrze ní prohnala hejna bodavých chmur z první skladby nového alba, osmnáctiminutové "The Night Took Her Right Before My Eyes". Bytelné kytarové hradby vyztužené rázným bicím pojivem místy povolovaly pod metalovými beranidly a vyšinutý skřehot vokálního zvířete jim nahazoval působivou fazónu. Mlžné siluety muzikantů jak zásvětní přízraky fedrovaly s vervou svůj emocionální parostroj. S následujícím, dosud nevydaným kusem ULTHA ukázali, že i pro blízkou budoucnost zůstávají věrni svému jedovatému pojetí zdrásaného black metalu. Nezměrná gravitační síla okamžiku otáčela soukolím koncertního času. A odpouštěla žluč do hořícího víření bahen i v poslední skladbě setu "Fear Lights the Path (Close to Our Hearts)", která stejně tak uzavírá nové album kapely. ULTHA během svého vystoupení nepronesli jediné slovo. Svou muzikou o svém večeru řekli ale naprosto vše.

ULTHA - "The Night Took Her Right Before My Eyes" (audio bootleg z koncertu)
recenze alba "Pain Cleanses Every Doubt"


Také WOE přijeli představit novou desku. Ta nese název "Hope Attrition" a kapela ji uválcovala v sestavě s novým bicmenem a novým druhým kytaristou. Ti se teprve nedávno přidali k vokalistovi Chrisi Griggovi, který WOE před desetiletím ještě jako jednočlenku zakládal, a basákovi Grzesiekovi Czapla, který Chrise provází od druhé řadovky a vedle tohoto úvazku též třeba zaskakuje za bicími v koncertní sestavě Absu. WOE se do nové fošny pustili hned úvodní dvojicí skladeb "Unending Call of Woe" a "No Blood Has Honour". Chris možná bez své kytary a mimo pódium budí dojem seriózního klučiny, v čele živých WOE se ale mění v prachďábelský živel. Rozpáleným černým kovem přikládali do zarudlé klubové pece a s barbarským vztekem i zjizvenou mizérií proháněli svou muziku. Do minulosti se obrátili pouze jednou, a to náporovou pumelenicí "Solitude" z debutu "A Spell for the Death of Man", který svého času pasoval rodící se zjev rovnou na veličenstvo amerického blackového podzemí. Dál hráli už jen z novinky. Skladbu "The Ones We Lost" Chris uvedl jako velmi osobní věc, kterou napsal před dvěma lety pro svou náhle zesnulou matku. Ona mu kdysi vnukla návštěvu Prahy, k níž se dostal až s probíhající koncertní šňůrou. S takovým antré skladba o to víc zahýbala náladami v klubu. WOE svým uhranutým vystoupením předvedli, jak temně zabrnkat na emoce i jak pootevírat vrata do pekel a vypráskat z něj všechen bestiář. A dostáli tak v nezapomenutelné hodině velikosti svého padlého jména.

setlist: Unending Call of Woe, No Blood Has Honour, Solitude, The Ones We Lost, Drown Us With Greatness, Abject In Defeat

WOE - "Unending Call of Woe" (audio bootleg z koncertu)


dále hráli: nic
pořádal: Heartnoize Promotion
==
 


Komentáře

1 allformens.nl homepage allformens.nl homepage | E-mail | Web | 15. června 2018 v 23:41 | Reagovat

Appreciate it! It is an impressive site!
EXPERTUTLATANDE
Manga gentleman lider av otillracklig penisstorlek. Det kan finnas olika orsaker, inklusive alder, ofta weight, ohalsosam eller otillracklig naring, brist pa vila, brist pa hormoner, alkohol och nikotin missbruk och annat hiperplasia prostatica benigna. Alla leder manure samma resultat: nedgang i kvaliteten pa sexlivet.
Subsumed under de senaste 20 aren har hiperplasia prostatica benigna jag sett the human race i alla aldrar och livsstilar med detta problem. Vi lyckades hitta det perfekta botemedlet in behalf of att hjalpa dem. Namligen Titan Gel! At the beck kliniska provningar har det visat sig vara effektivt aven i de svaraste situationerna.
Bout kan verkligen rekommendera Titan Gel stewdal.allformens.nl/man/hiperplasia-prostatica-benigna.php hiperplasia prostatica benigna till alla mina patienter som den basta losningen. De som redan har provat det uppskattar det mycket!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama