Report z koncertu CAULDRON (Strahov klub 007 Praha, 26.5.2017)

31. května 2017 v 20:50 | RaznAgul |  reporty
Heavy metal je zákon a na jeho dodržování poctivě dbá i strahovská klubová Sedmička. Potvrdila to poslední květnový pátek, kdy nosníky svého sníženého stropu nechala vyztužit houževnatou kanadskou ocelí. Vývozu tradičního kovu z krajin javorového listu se v posledních letech úctyhodně daří. Přičinili se o to velkou měrou též zářní heavíci CAULDRON, kteří za dekádu svého dosavadního trvání utáhli houfy pačesatých metel na čtyři hodně zdařilá alba. Stačilo jim k tomu držet se staré metalové pravdy, že s poctivostí se nejdál dojde. Kapela ji drapla pevně do pracek i na své poslední, čtvrté řadovce pojmenované "In Ruin". A na přelomu letošního května a června se s deskou vydali na turné Ruining Europe o šestnácti zastávkách po západní části kontinentu. Praze se v rámci šňůry dostalo jistého privilegia. Vpád do strahovské 007 byl jedinou ztečí východním směrem. A CAULDRON tím dali jasně najevo, že se jim u nás hraje dobře. Vrátili se do místních končin po třech letech od svého předchozího vystoupení v Modré Vopici. A zatímco onehdá se rovným dílem dělili o koncertní pódium s americkými heavymetalovými dravci Volture, tentokrát po zahřívačce v podání našinců Laid to Waste opanovali večer zcela pro sebe. Byl to nářez jak z dob, kdy se metal nosil z přesvědčení. A být u toho, stálo opět za to.


V maloprostorovém klubu to CAULDRON rozparádili přímo bengálsky. Až tak, že se vábně unylý zpěv Jasona Decaye, výsostný to punc kapely, občas ztrácel v heavy náložích, nadívaných kytarovými riffy Iana Chainse. Do plné parády se pak frontmanův vokál dostával v pomalejších skladbách setu a tam, kde jej doprovodnými zpěvy podpořil bicmen Myles Deck. A že si umí ke své hlasové letargii i pořádně zaječet, předváděl Jason při hecování rozvířeného kotle v pauzách mezi skladbami. Pochvaloval si vření pod pódiem, s odměnou pronesenou ke svým fans, že větší nadšení během dosavadního turné ještě nezažili. A zplísnil vrchnost za to, že kvůli dodržení nočního klidu musela kapela osekat set na hodinu. Vlastně přesně řekl, že je česká vláda chce co nejrychleji vyjebat ze země a mít od nich svatý pokoj. Sedmička si i tak nové i starší muziky CAULDRON užila do sytosti. Na každé ze čtyř alb se dostalo rovným dílem. Z novinky potěšily vzorová heavíková pecka "Empress" a zpěvnými emocemi nabitá "Hold Your Fire", ze starších kousků pak výstavní "Conjure the Mass" a debutová tutovka "All or Nothing". Když se pak přiblížila osudová desátá večerní a došlo na poslední skladbu vystoupení, nikomu se ještě nechtělo domů. Dveře ven z klubu musela rozrazit až přídavková předělávka klasického fláku od Razor "Take This Torch". Po koncertě v backstage jsem Ianu Chainsi na otázku, jak mě přídavek bavil, odvětil, že kanadský heavík žeru ad á do zet. A zmínil jsem moje trvající nadšení z vancouverských Spell. Za to jsem si vysloužil ke kytaristovu podpisu na obal fošny "In Ruin" hlášku "Spell rules". Dobře mi tak! Alespoň mám na poslední desce CAULDRON cosi výjimečného. Hned vedle výjimečného zážitku z vystoupení skvěle rozehraných heavymetalových es.

setlist: Frozen In Fire, Empress, End of Time, Summoned to Succumb, Conjure the Mass, Hold Your Fire, No Return / In Ruin, Miss You to Death, Nitebreaker, All or Nothing, Chained Up in Chains, Take This Torch (Razor cover)

CAULDRON - "Empress" (audio bootleg z koncertu)

dále hráli: Laid to Waste

==
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama