Report z koncertu IMPALED NAZARENE (Escape Metal Corner Vídeň, 13.5.2017)

15. května 2017 v 21:25 | RaznAgul |  reporty
Vedle morbidních vizí vysochaných do kamene, které v rozličných výjevech zpodobňují zápas andělského dobra a bestiálního zla a které majestátně stojí v průčelí vídeňského zámku má rakouské hlavní město také undergoundový klub Escape Metal Corner. Stojí na rohu jedné z postranních uliček nedaleko od centrálního bulváru svaté Panny nápomocné a jen výřečná cedule nad vstupem do jeho nitra navádí, že sem vede ta správná cesta místní metalové lůzy. Vnitřek klubu působí jak zabedněná rakev, kolaudovaná pro poslední věci, kde snad jen prostornější pódium dává tušit, že i tady může občas býti živo. Každá "velká kapela" doprovázená svým stádem by tuhle truhlu rozklížila. Místo se tak vyloženě hodí pro podzemní zlořády a k ním pohodlnou stovku rozčertěných metel. Finské legendy IMPALED NAZARENE sice už desítky let nesou velké jméno, podobné místo jim ale pasuje. A možná i proto, že se věky zarputile drží své zvrácené blackmetalové ortodoxie bez velikých haló, ta stovka oddaných nadšenců na ně dneska do klubu přijde. Přišla i do vídeňského Escape. Svou zatím poslední, dvanáctou velkou desku "Vigorous And Liberating Death" vydali Nazaretští sice už před dlouhými třemi lety, aktuálně však mají venku alespoň skromné EP "Morbid Fate", což byl hned důvod, aby na jeho podporu odehráli pár koncertů po evropském kontinentu. U nás se tentokrát nejspíš nezastaví. A tak kdo chtěl Miku Luttinena a jeho čertovskou sebranku s jistotou vidět v současné kondici, musel se hejbnout k jižním sousedům.


Po dvou neškodných domácích bandách, jejichž zahřívací výkon ocenili snad jen místní zasvěcenci, s pokročilým večerem stanula na pódiu naježená finská sbíječka. A jak to tak s touhle cháskou už naživo bývá, pustili se střemhlav do své nezřízené blackové mely. Ďáblík Luttinen v sedle tryskající pekelné herky prskal kolem rouhavou slinou a proháněl bestii křížem krážem přes zápalná pole s bohatou albovou úrodou. Nejvíce prostoru se samo sebou dostalo velectěnému "Suomi Finland Perkele", ze kterého kapela odehrála rovnou pět skladeb. A to včetně cajdáku "Blood Is Thicker Than Water", kterému Mika, jak rád prozrazuje v rozhovorech, nemůže přijít na jméno a hrajou jej jen se sebezapřením, protože by si skladbu kotel stejně vyřval. I tentokrát si do ní ve stejném duchu rýpnul. IMPALED NAZARENE se hodně drželi zpátky v čase, a větší polovinu setu tak obsadily kousky z devadesátých let. Dostalo se ale i na nejčerstvější tvorbu, když spolu s ípkovou funglovkou "Morbid Fate" vypálili z druhé strany sedmipalce předělávku motörheadovské "Riding With the Driver". Mika se vyžíval v opakovaných narážkách na sklepního úchyláka Fritzla a na vykleštěnost východoněmeckých fans (což ty rakouské obzvlášť hecovalo) a liboval si v nejrůznějších oplzlostech. A taky si nechal podstrojovat z kotle notně chlastem, až z toho měli všichni na pódiu slušně nakoupeno. Než do sebe obrátil dalšího panáka, jen se dušoval, že mu snad do něj někdo nenalil chcandy. A na to jako uchcávačku roku představil z osmadevadesátého fošnu "Rapture", z níž vystřihli flákotu "Penis Et Circes".


Když pak po nakopané "Zero Tolerance" IMPALED NAZARENE dodrancovali k posledním předepsaným skladbám setu, zřel Mika duhu nad Vídní shořelou na uhel. A zaklel se skandovanou ozvěnou kotle "fuck the setlist". Dál kapela hrála skladby podle momentálních hnutí mysli frontmana a vyřvaných přání svých fans. Čertovo kolo se roztočilo naplno. Úplný závěr vystoupení pak musel patřit posedlostem. Začalo to s válcovanou "Armageddon Death Squad" a skončilo s kultovní "Sadhu Satana" a helekačkou "Total War - Winter War". Za půldruhou koncertní hodinou, kterou opanovaly běsnící pekelné živly, přišlo sbohem. Vídeňská noc po klubovém nájezdu IMPALED NAZARENE ještě dlouho třeštila chlípnou blasfemií a hříšnými zvrácenostmi.

setlist: Intro Apolokia, I al purg vonpo, The Horny And the Horned, Tentacles of the Octagon, Blood Is Thicker Than Water, The Lost Art of Goat Sacrificing, Motörpenis, For Those Who Have Fallen, Morbid Fate, Riding With the Driver, The Madness Behind, Ghettoblaster, Penis Et Circes, Steelvagina, Vigorous And Liberating Death, Zero Tolerance, Condemned to Hell, Let´s Fucking Die, Armageddon Death Squad, 1999: Karmakeddon Warriors, Goat Perversion, Sadhu Satana, Total War - Winter War

IMPALED NAZARENE - "The Lost Art of Goat Sacrificing" (audio bootleg z koncertu)

dále hráli: Angelcunt, Misanthropic Might

==
 


Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 16. května 2017 v 9:36 | Reagovat

Impaled jsem viděla několikrát, borci. Ale v poslední době se mi nějak vyhýbají, takže vidím, že stále to brousej ostošest.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama