SADOKIST – „Thy Saviour´s Halo, Held by Horns“

30. září 2017 v 17:39 | RaznAgul |  recenze
Za poslední noci před zhroucením světa jezdci apokalypsy napojili své postrojené bestie prolitou nazaretskou krví a vyvedli oře ze stájí ven na pekelnou pastvu. Otrávená duše každého z poslů antikrista pohlédla zpříma do nekonečného prostoru smrti a mlhy myšlenek začaly rozplétat katakomby jejich prohnilých myslí v mesianistickém očekávání příchodu temných věcí příštích. Víření krve uvnitř vlastních útrob je pak strhlo do propastné prázdnoty, která za příšerného čarodějného lomozu namlela jejich tělesné schránky do kremačních uren a mrtvolným smradem ovázala hřbitovní kvítí na jejich hrob. Tehdy odbila hodina spásy, ve které z chaosu božských i ďábelských znamení povstali finští okovaní raraši SADOKIST. Začalo to nevinně před téměř deseti lety, když si parta metalem potrefených spratků umanula dát průchod svému tvořivému puzení v černém spolku. Jak se jednou chopili prokletých věcí, ony samy je uvrhly do hlubokého prokletí. Nějakou dobu si jej pak pilně přiživovali drobnými demosnímky, které jim daly dorůst do hudební zralosti a drzosti napráskat své metalové peklo a smrt v celku do první velké desky. Album "Thy Saviour´s Halo, Held by Horns" sice vyšlo už na konci roku 2014, v čerstvém stavu až do dneška jej však, vedle vlastní muziky, udržely jeho opakované reedice. Blackmetalový underground si svoje temné perly hýčká a platí to i v případě téhle povedené nahrávky.


Na debutovém albu si SADOKIST hrábli do nezřízeného blackmetalového chaosu a stvořili z něj svět k posedlému obrazu svému. Seslali na něj věčnou noc a roztočili jej podle pokřivené osy do sedmipekelných obrátek. Z uhranutých tónu vykleštili pravidla pro jeho zlořád a jeho povrch rozryli hrubým blackmetalovým rádlem. Do kristových ran černozemě pak zaseli ze zasviněných, chrastících kytar a fest přihnojili náporovými bicími klepačkami. Vzešla z toho úroda, jakou by i edenský had mohl závidět. V sedmi skladbách debutu se SADOKIST zapsali do již odzkoušené severské školy, aby z ní vyšli rovnou na výbornou. Svou chaotickou stránku banda obnažila hned v úvodní jedovatosti "Poisoned Souls" a obrací se k ní i v hojných poryvech kousků následujících. Album ale zdaleka není jen o temném bordelení. SADOKIST umí black metalem přibíjet, i bavit. Jde jim to v uhrančivých gradacích skladeb i nenápadném instrumentálním drhlení, ze kterých prýští mladické nadšení do muziky i černé řemeslo zadřené v prackách. Na své si na desce zvlášť příjdou hltači basových linek, kteréž to namnoze tvoří páteř skladbám alba. A dobrou pověst fošně dělá i černé zlato v přiskřípnutém hrdle frontmana a strůjce kapely Sadist Stalkera. Kdo se pídí po okamžitě přesvědčivé muzice, může se pustit rovnou do výkladního kusu "Damnatio ad Bestias". Kdo si pak rochní ve zvířených bahnech, pro toho je jak dělaná hříšná zpověď "Darkness Prayer". A pro každého, kdo se hlásí k zaprodanému podzemí, může být prvotina finských rarachů sakumprásk požehnáním.

(Album vyšlo nejprve na kazetě v prosinci 2014, na CD pak v dubnu 2016 u labelu Deathrash Armageddon a na konci téhož roku na vinylu u Blood Harvest; k poslechu je také na bandcamp stránce kapely)

datum vydání: duben 2016 (CD)
původ: Finsko


seznam skladeb:
1. Poisoned Souls
2. Cult Fire
3. Damnatio ad Bestias
4. Udar Ghul
5. Darkness Prayer
6. Dreaming of War
7. ...Forever

==
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama