DRACONIS INFERNUM – „The Ashes of the Old“

12. března 2018 v 14:53 | RaznAgul |  recenze
Co peklo jednou schvátí, to už nenavrátí. Pořekadlo platí od nepaměti a nejen obrazně. I pro singapurský městský stát, který stranou své vzorně šlapající společnosti chová v otřesném podzemí své hnidy čertovské. Zpropadenci DRACONIS INFERNUM patří k nemnoha zjevům tamní temné scény, kterým se podařilo překročit práh domoviny. Metla nutně nemusí smejčit jihoasijská metalová zákoutí, aby alespoň zavadila o jejich dračí jméno. Ti všetečnější se pak možná dostali i k některé ze tří velkých desek, které kapela spáchala za pohnutou dekádu svého blackmetalového harašení. K DRACONIS INFERNUM může přitahovat jejich exotický původ. A znalé místních poměrů může navnadit na jejich muziku i to, jak drze havěť zespodu podrývá přesně kmitající pozemský řád. Podiv, že jim jejich podvratné rouhačství na povrchu ještě prochází, není v tomto případě vůbec klišé. Stylově se banda nedopouští žádných výstředností. Sveřepě se drží ortodoxního černotepectví a všem svatouškům metají do ksichtu své jednoduché hudební krédo: Je lepší být nenáviděn pro to, jací skutečně jsme, než být obdivován pro něco, co nám nepromlouvá z duše. Aby svou čerň ještě hloubš zapustili do světa, v roce svého desetiletého výročí vybrali z každého svého alba po třech skladbách a sestavili z nich kompilaci "The Ashes of the Old". Výběrovka je názorným zmapováním dosavadní tvorby DRACONIS INFERNUM a těm, kdo se s kapelou ještě nesetkali, dává široký vhled do temného doupěte dračí bestie.


Singapurská pekelná saň vyrostla a vyspěla na čistokrevném satanském black metalu a ve svém stylovém přesvědčení nikdy nepolevila. I proto kompilace sestavená ze skladeb napříč dosavadní tvorbou kapely vyznívá, pokud přeslechneme rozdíly v produkční čistotě jednotlivých alb, jako sourodá hudební sbírka. Hned v první třetině výběrovky a třech věcech z debutu "Death in My Veins" se ukazuje, jak to bandě už od kolébky zdravě připalovalo. Možná měli DRACONIS INFERNUM při volbě z prvotiny šťastnou ruku nebo z autora těchto řádků mluví slepá posedlost jedem a přímočarou náturou tradičního blacku. Zkrátka, svým někdejším rozjezdem z ryzích temnost se dračí infernálie černě svatořečila a vším, co přišlo potom, už jen dokrmovala svou supící zárodečnou páru. Pokoušivé kytary a zlomyslné vokální frázování, jimiž tolik uhranuly kousky z debutu, jsou ve skladbách vybraných z řadové dvojky "Rites of Desecration & Demise" a zatím posledního alba kapely "The Sacrilegious Eradication" nemilosrdně zasypány bicími a seřvány rouhavou záští. Z DRACONIS INFERNUM se vyklubal zdivočelý spratek. Paseku i nadále dělají podle přísných pekelných předpisů. A objevená hrubost jim k tomu navíc dovolila občas si zakušovat i z deathového plna hrdla. Tři trojice skladeb, které vyšly na albech kapely vydaných vždy v odstupu tří let na kompilaci doplňuje "nová" zlotřilost výsostně pojmenovaná "Draconis Infernum". Skladbou spáchanou ke korunování výběrovky banda znova potvrdila svoji barvu. Čertovské kolo, co podle starého návodu láme svaté a prohání rohaté se v jejich prackách nikdy nezastavilo.

(Kompilace vyšla na kazetě v limitovaném množství sto kusů u Eerie Hint Productions. Kazeta obsahuje navíc jako bonus předělávku skadby "Apotheosis of Lucifer" od Archgoat. K poslechu též na bandcamp stránce kapely.)

datum vydání: leden 2017 (ltd. kazeta, 73/100)
původ: Singapur


seznam skladeb:
1. Death in My Veins
2. Worship Me
3. Cursed Are the Vanquished
4. Proclamation of Encroachment
5. Armoured Legion
6. Rites of Desecration & Demise
7. Anathema
8. The Blasphemous Wrath
9. The Dying Light
10. Draconis Infernum
11. Apotheosis of Lucifer (Archgoat cover)

==
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama