Původní rozhovor s DRACONIS INFERNUM

30. dubna 2018 v 17:25 | RaznAgul |  původní rozhovory
Prostřednictvím rozhovorů pod hlavičkou "sedmi pekelných bran" chci představovat kapely, které mi v poslední době zasáhly mé metalové srdce. V sedmi otázkách otevírám prostor pro ty, kteří tvoří metalovou muziku v pravověrném duchu, se skutečným zapálením a undergroundovým přístupem ke svému dílu.


Singapuřané žijí ve svém malém městském státě ve dvou světech. Jeden se rozprostírá na povrchu a je propletený rušnými ulicemi s blyštivými hypermarkety. A druhý se ukrývá v podzemí, které je provrtané změtí průchodů a vycpané stejnými hypermarkety jako svět nahoře. Jak se jednou ocitnete v tomto podzemním prostoru, dá to pořádnou fušku dostat se z jeho komplikovaných labyrintů zpět na denní světlo. A potom, daleko hlouběji pod povrchem, se nachází další vrstva podzemí, a to podzemí ryzího, ve kterém žije místní extrémní metalová scéna. Jakmile zapadnete až do tohoto světa, už nikdy se nedostanete z jeho temnot. Jedna z bestií, která vás v něm jistojistě uvězní, si říká DRACONIS INFERNUM. Smečka patří k výkvětu místní blackmetalové scény. Se svými dosavadními třemi alby si už pořádně naostřili rohy a potrkali nemálo posedlých metalových duší i mimo svou domovinu. Desáté výročí svého harašení si ověnčili vydáním kompilace "The Ashes of the Old" (recenze). O počátcích kapely, výroční výběrovce i místní scéně jsem si popovídal s jejich kytaristou Xepherem.

I. Od zrození DRACONIS INFERNUM se sestava kapely mnohokrát změnila, jak do ní přicházeli a na druhé straně ji zase opouštěli muzikanti nejrůznějšího hudebního ražení. I přes všechna tahle přeskupování členstva se kapela stále pevně držela blackmetalové ortodoxie a nikdy neuhnula ze svého stylového směřování. Musel jsi, jako hlavní strůjce kapely, někdy krotit ostatní v jejich nápadech, abys udržel drakonické inferno na vytýčené cestě?
"Nikdy. Vždycky jsem si do kapely vybíral podobně smýšlející lidi, kteří měli víceméně stejné hudební chutě a přístup k black metalu. A říkám to i s vědomím toho, že samozřejmě čas od času se při skládání nové muziky naše názory mohly lišit. Vždy to ale bylo ve výsledku k dobru věci."

II. S debutovým albem "Death in My Veins" jste přišli až tři roky po založení kapely. Co jste dělali celou tu dlouhou dobu? Byli jste zahrabaní ve zkušebně, dávali dohromady muziku a zaznamenávali ji na demonahrávky, které nikdy nebyly oficiálně vydány?
"Byli jsme v té době hodně mladou kapelou a podobně jako jiné bandy jsme trávili spoustu času zkoušením a skládáním muziky. Během zkoušek jsme nahráli spoustu skladeb, nikdy jsme je ale nevydali. Měli jsme pocit, že to prostě ještě není ono, nemělo cenu se s něčím takovým veřejně chlubit. Navíc se sestava kapely v té době několikrát změnila. Když už jsme pak byli spokojeni s věcmi, co jsme dali dohromady a nazkoušeli, a cítili jsme, že bychom mohli pár skladeb vypustit ven, rozhodli jsme se jít rovnou do debutového alba."
V samotných počátcích kapely seděl na postu bubeníka na krátkou dobu také Vijesh, dnes bubnující ve slovutné singapurské grind coreové mlátičce Wormrot. Obrátil jsem se i na něj a zeptal se ho, jak vzpomíná na svůj čas strávený v DRACONIS INFERNUM a na to, jak kapela v té době zněla.
"Vzpomínám si dnes na ten čas jen matně, je to už přece jen dvanáct let. Byl jsem v té době ještě na škole a nemohl se uvázat k jejich plánu dokončit do stanoveného termínu první EP. Zrovna jsem se totiž připravoval na zkoušky. Proto jsem z kapely odešel, abych uvolnil místo pro bubeníka, který by svými možnostmi do jejich časového plánu zapadl. Kapela byla v té době ještě na začátku své hudební cesty a kluci stále hledali svůj přirozený zvuk."


III. Pro výroční kompilaci "The Ashes of the Old" jste vybrali po třech skladbách z každého ze svých třech alb. Byla deska myšlena jako výběr toho skutečně nejlepšího z vaší dosavadní tvorby?
"Ano, dá se to tak říct. Na kompilaci jsme chtěli naložit to nejlepší z naší muziky, a připomenout tak deset let našeho bytí na scéně."

IV. Devět starších skladeb výběrovky je doplněno relativně novou, eponymní věcí "Draconis Infernum". Co je na té skladbě tak výjimečného, že jste ji pojmenovali po kapele?
"Jak už jsem zmínil, účelem nahrávky bylo připomenout desetiletí naší existence. A nápad přidat na výběrovku skladbu, která by zpodobňovala nás samotné, do toho skvěle zapadal."

V. Vaše třetí řadovka "The Sacrilegious Eradication" vyšla loni na vinylu u českého labelu Library of Hellfire Gods Productions. Jak jste přišli na tohle relativně malé vydavatelství, vzdálené od vás téměř přes půlku zeměkoule?
"Bylo to na doporučení jednoho člověka, který nás s labelem poté i spojil".

VI. Během mé nedávné krátké návštěvy Singapuru jsem nabyl silného dojmu, že tenhle městský stát funguje jako přesně seřízený hodinový strojek, v němž může být sotva nějaké místo pro takové úchylky, jako je extrémní metalová scéna. Kde se ve městě nachází prostor nebo hudební klub, který si stojí jako gravitační centrum skutečného metalového undergroundu?
"Myslím si, že nic takového tady není. Singapurská metalová scéna je malá ve srovnání s jinými asijskými zeměmi, včetně například Indonésie. Na druhou stranu je ale dost různorodá. Najdeš tu hrst místních kapel, co hrají black, death i thrash metal. Některé z nich jsou dost známé i po světě, jako třeba Impiety, Abhorer a Rudra. Myslím, že tahle jména nepotřebují blíže představovat.
Na metalové koncerty v Singapuru běžně chodí tak kolem 70-100 lidí. Záleží na tom, kdo zrovna hraje. Zatím největší metalovou akcí co do návštěvnosti, jakou jsem v Singapuru zažil, byl před lety koncert Morbid Angel. Ukázalo se na něm nějakých 500 metalových fandů, místních i těch, co dorazili z okolních zemí. A to se dá brát jako sakra slušná návštěvnost.
V poslední době přijíždí do Singapuru stále více zahraničních kapel. Byli mezi nimi nedávno třeba Venom Inc a brzy se k nám chystají Death Angel a Aura Noir."


VII. Zdá se, že historie DRACONIS INFERNUM je magicky svázána s číslem tři. Debutové album jste vydali tři roky po založení kapely a každá vaše další deska následovala po třech letech. Na kompilaci "The Ashes of the Old" se objevilo po třech skladbách z každého ze tří alb. Pokud správně počítám, letos tomu budou tři roky od vydání výběrovky. Tedy je načase přijít s novou dlouhohrající deskou DRACONIS INFERNUM, je tomu tak?
"Jsi jedním z mála těch, co na něco takového poukázali. Ale máš naprostou pravdu. Jsou to tři roky od vydání naší poslední nahrávky. Tím chci zároveň říct, že něco nového se u nás skutečně chystá a brzy bychom s tím měli vyjít ven. Takže mějte oči i uši nastražené."

Díky moc za rozhovor! DRACONIS INFERNUM mají moji plnou podporu!!
"Díky za tvůj čas!"

==
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama